На лаві підсудних – неповнолітні

  • 24.12.12
  • 4139
  • 0
Підтримання державного обвинувачення в суді – важливий процесуальний обов’язок прокурора, одна з найголовніших конституційних функцій прокуратури на сучасному етапі, яка відіграє значну роль у боротьбі зі злочинністю та в зміцненні законності й правопорядку в державі.
На державного обвинувача покладається вся відповідальність на доведення обвинувачення, його обґрунтованості, надання доказів та проведення перед судом їх переконливості. Для досягнення цілей покарання суд при його призначенні повинен врахувати індивідуальні якості особи, яка вчинила злочин. Без урахування особистості винного неможливо ефективно впливати на соціальні якості особи, що скоїла злочин, змінювати їх у потрібному напряму.

Неадекватність суспільної небезпечності діяння та особи винного найбільш яскраво спостерігаються у справах про злочини неповнолітніх. У загальній структурі  особистості неповнолітнього легко уживаються позитивні та негативні якості. Більшість неповнолітніх правопорушників не є закоренілими злочинцями. Окремі акти поведінки  підлітка часто не виявляють його соціальної суті, а пояснюють віковими особливостями та вчиняються під впливом зовнішніх факторів.

Суди при призначенні покарання неповнолітній особі в обов’язковому порядку повинні враховувати умови його життя та виховання, вплив дорослих, рівень розвитку та Інші особливості особи неповнолітнього. При оцінці особистості підсудного суди найчастіше посилаються на його соціальні якості, зокрема такі, як ставлення до праці та навчання, поведінка в колективі, побуту, наявності попередньої судимості. Суворіші міри покарання застосовуються до неповнолітніх, які не працюють та не навчаються.Прокурор району радник юстиції В. Кретов

Опубликовано в Новая Водолага

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео