Шахрайство, пов’язане з банківськими картками

  • 29.02.16
  • 2510
  • 0

У зв’язку з розвитком електронних технологій поширенню набувають і вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з банківськими картками.

Так, не дивлячись на неодноразові попередження про шахрайські способи перерахунку коштів у засобах масової інформації, у тому числі і по телебаченню, а також працівниками у відділеннях банку на сьогодні злочинність у цій сфері все жзростає. Так, Нововодолазьким відділом місцевої прокуратури ведеться процесуальне керівництво більше як 20 кримінальних проваджень за вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, тобто шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.

Жертвам таких махінацій на номер мобільних телефонів дзвонили невідомі особи, представляючись працівниками служби безпеки банку, та повідомляли нібито з їх банківськими картками проводяться несанкціоновані діїі, щоб це відмінити необхідно взяти свою банківську картку тапродиктуватипевні цифри з обох сторін банківської картки, також запитують строк дії картки.

Згодом потерпілим особам, внаслідок таких шахрайських дій,на той же мобільний телефон надходило повідомлення, що гроші були зняті.

Слід пам’ятати, що в жодному разі не можна розголошувати стороннім особам PIN-код банківської картки,так званий CVV-код – це три цифри, які розташовані на зворотному боці картки, строк дії картки, дівоче прізвище матері та інші особисті дані або ж за просьбою нібито банківських працівників набрати різні комбінації цифр на телефоні.У таких випадках Ви маєте справу з шахраями!

Отже, будьте пильними, не довіряйте таку інформацію невідомим особам, якщо працівник банку (особа, що представилася ним) пропонує Вам повідомити певну інформацію кращедайте відповідь, що зможете це зробити лише у відділенні банку особисто.

Прокурор Нововодолазького відділу Первомайської місцевої прокуратури Харківської області Т. Шудрук

Опубликовано в Новая Водолага

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео