На Нововодолажчині будують теплоелектростанцію на соняшниковому лушпинні

  • 14.03.19
  • 427
  • 0

Біля селища міського типу Нова Водолага група компаній «Агроліга» приступила до будівництва теплової електростанції, яка працюватиме на лушпинні соняшника одержуваного на олієпресових заводах. 

Як зазначають у компанії, колишні відходи - близько 14% від всієї маси переробленого насіння соняшнику стануть екологічно чистим поновлюваним паливом, передає agroliga.com.ua. 

«Крім безвідходного виробництва ми отримуємо свободу у будь-який момент при необхідності повністю забезпечувати підприємства групи виробленою ТЕС енергією, - зазначають у компанії. - Безпосередня близькість до сировинної бази звільняє нас від необхідності нести будь-які витрати логістичного характеру, а практично повністю автоматизований процес потребує мінімум обслуговуючого персоналу».

ТЕС буде оснащена двома паровими котельними агрегатами паропродуктивністю 16 тонн/год кожний, однією конденсаційною паротурбінною установкою потужністю 7МВт, системою золовидалення, операторською з єдиним робочим місцем для управління, сухою градирнею із замкнутою системою охолодження води, системою хімпідготовки, системою моніторингу викидів, системою очищення, яка дозволяє видалити 99% золи і відповідатиме українським та європейським нормам ГДК, системою подачі самого палива (лушпиння або пелет соняшнику).

Початково ТЕС на соняшниковому лушпинні планували побудувати на території першого олієпресового заводу «Агроліги», однак потім для цього обрали земельну ділянку між новим і старим заводами компанії, де є мережі і свердловина з необхідною для роботи станції водою.

«У лютому паротурбінна установка проходила випробування на заводі-виробнику, а після тестування, попередньо у квітні, буде відправлена в Україну і у травні місяці змонтована для перших випробувань, - розповідають у «Агролізі». - Котли вироблялися у Болгарії і Україні - в обох випадках вже здійснено оплати та розпочато роботи».

Компанія отримуватиме додатковий дохід за рахунок продажу «зеленої» енергії.

Наразі «Агроліга» домовляється з однією з електропередавальних організацій про підключення до електричних мереж.

Пайова участь ГК "Агроліга" у проекті становитиме 50%.

Завершити будівництво і ввести ТЕС в експлуатацію мають намір у кінці 2019 року.

Опубликовано в Новая Водолага

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео