Є ПАМ'ЯТЬ, ЯКІЙ НЕ БУДЕ КІНЦЯ

  • 30.09.13
  • 4029
  • 0
Поздоровлення від Нововодолажчан, фото та відео зi свята 14 вересня - Дня визволення Нової Водолаги.
- На небі хмаринки і дощик накрапає, а люди веселі, посміхаються. І навколо все  так красиво. Сьогодні якийсь незвичний день?- хлопчик запитально подивився у мамині очі.
А та лише посміхнулася: Незвичний! Сьогодні у всіх у нас свято. Рівно 70 років тому  також вересневого дня наша рідна земля  була звільнена від ненависного ворога. А ще сьогодні ми відзначаємо  День нашого селища.
- Це ж що виходить, свято у нас  одне на всіх…
Випадково почута розмова мами і сина  вже вкотре підтвердила істину, що кожна людина –це не відірваний  від дерева листочок, не якесь перекотиполе ,  а  продовження свого роду, дитя свого рідного краю, що має  своє коріння, свою історію, свою культуру. Для нас  таким місцем є Нова Водолага. 
14 вересня всі ми стали свідком  незабутній подій – відзначення 70 річчя  визволення селища  від фашистських загарбників і 338 - ї річниці його заснування. Цей чудовий день об’єднав людей різного віку, від малого до великого,  які прийшли на головну площу селища не тільки для того, щоб поспілкуватися, взяти участь у найрізноманітніших заходах, а й душею доторкнутись до минулого, низько вклонитись світлій пам’яті визволителів.
Ледь день благословився на світ, а вулицями Нової Водолаги вже чулися пісні, спів , жарти. То за участі  учасників художньої самодіяльності Нововодолазького селищного будинку культури с. Новоселівка  відбувалося театралізоване дійство  із пригощанням смачними варениками.
Того ж ранку у Свято-Преображенському храмі пройшла урочиста літургія «Во славу Божу Водолаги та водолажчан». Протоієрей отець Віктор  і всі, хто зібрались на це  урочисте Таїнство,  молились за селище і його жителів, за світлий, сонячний завтрашній день нашої Нової Водолаги, за її процвітання і  благополуччя.
О 10 годині  на священному  для кожного з нас місці,  біля пам’ятника загиблим воїнам в роки війни, відбувся урочистий мітинг, присвячений 70- річчю визволення  від фашистських загарбників. 
Відкриваючи його, Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін  сказав:
- Спливло 70 років від того вистражданого радісно-сумного дня визволення. І сьогодні ми зібралися тут, щоб згадати про  цю видатну подію  в історії селища. Відірвімося від своїх буденних  клопотів і суєти, згадаймо тих, кого немає з нами, хто навічно залишився молодим, визволяючи  від ворога наш рідний край. Щоосені душі загиблих повертаються до свого рідного краю іскорками вічного вогню. Саме  тому ми приходимо до нього, щоб згадати  рідних і близьких, згадати своїх визволителів.
На мітингу до слова були запрошені голова  Нововодолазької районної держадміністрації, депутат обласної ради  Світлана Ротач, голова районної ради Олег Агапов,  настоятель Свято-Преображенського храму отець Віктор, директор ТОВ «Данко Декор» Михайло Яковлєв, голова ради ветеранів Дмитро Тарасенко.
Над притихлою площею полинули хвилюючі пісні про незабутні роки війни, про подвиг визволителів, про немеркнучу славу наших солдат у виконанні чоловічого хору ветеранів.
Дорогою ціною заплатив наш народ у цій найстрашнішій за всю історію війні. Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронті, у партизанських  загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду. 
Вшануємо їх хвилиною мовчання,
І вклонімося кожному  із них,
За їх незвідане кохання,
За їх життя , що втрачене навік
Кожне людське серце сьогодні і завжди повинно берегти  пам'ять про всіх, хто відстояв мир в тій страшній війні і як символ вічного життя присутні на мітингу поклали  квіти і вінки  до могили загиблих воїнів.
Наступними етапами святкування стали спортивні заходи, конкурс малюнку на асфальті та  святкове Караоке в парку Ювілейному.
З нетерпінням всі чекали і 16-ї години, коли розпочався розіграш святкових призів «Щаслива мить».
Також о 16-ї годин відбулося відкриття меморіалу воїнам – афганцям
Минають дні, ідуть роки, 
Життя листки перегортає.
А біль Афгану – навіки,
В душі чомусь не замовкає…
Вшанувати пам'ять наших земляків, що загинули в мирний час під час військових дій на території інших держав того дня прибули наші гості -  народний депутат України Олександр Біловол, Харківський обласний військовий комісар  Олексій Середа, депутат Харківської обласної ради, Почесний громадянин Харківської області 2013 року, Почесний президент Всеукраїнського благодійного фонду  «З добром до людей» Тетяна Біловол. Їм і було надано почесне  право відкрити меморіал воїнам-інтернаціоналістам. Настоятель Свято-Преображенського храму отець Віктор освятив віднині священне місце в нашому селищі  і присутні вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих в цій кривавій війні.
А яке ж свято без пригощання польовою кашею. Того дня її могли скуштувати всі, хто забажав.
Коли  ж на Нову Водолагу вже тихенько почав опускатися вечір настала і кульмінація свята - розпочалося   урочисте  дійство, присвяченого 338-й річниці заснування селища Нова Водолага та 70-й річниці визволення  її від фашистських загарбників,
З нагоди 338-ї річниці заснування селища Нова Водолага та 70-ї річниці  її визволення  від фашистських загарбників Грамотою Харківської обласної державної адміністрації були нагороджені:
Лілія Іващенко, начальник відділу освіти Нововодолазької районної державної адміністрації ;
Олег Шахіяров, директор Нововодолазького водопровідно-каналізаційного підприємства;
Роман Золотько , директор товариства з обмеженою відповідальністю «МК РІАЛ».
Почесними  грамотамии Харківської обласної ради   були удостоєні:  
Ігор Кононенко, директор товариства з обмеженою відповідальністю «Нововодолазький хлібоприймальний пункт»;
Анатолій Олійник,  директор товариства з обмеженою відповідальністю «Агроком Нова Водолага;
Олександр Синіло, начальник Нововодолазької районної дільниці газопостачання Зміївської філії публічного акціонерного товариства «Харківгаз».
Голова районної державної адміністрації Світлана   Ротач, голова  районної ради Олег Агапов та Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін  відзначили  Грамотами:
Любов Смолєву, начальника лабораторії по контролю виробництва ТОВ «ПФ «Данко Декор»;
Ларису Мирошниченко, оператора шовкотрафаретного друку ТОВ «ПФ «Данко Декор»;
Михайла Пилєва, машиніста землесосних плавучих несамохідних снарядів Приватного акціонерного товариства «Новоселівський гірничо- збагачувальний комбінат»;
Сергія Казачкіна, електрогазозварника, зайнятого різанням та ручним зварюванням акціонерного товариства «Новоселівський гірничо- збагачувальний комбінат»;
Сергія Вітренка, бригадира-формувальника приватного підприємства «ЗБК Буддеталь»;
Володимира Момота, дорожнього робітника філії «Нововодолазький райавтодор» дочірнього підприємства «Харківський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»;
Сергія Килипка, інженера-електроніка з експлуатації обладнання електрозв’язку дільниці технічної експлуатації станційних споруд цеху телекомунікаційних послуг № 8 Харківської філії Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»;
Маргариту Ляшенко, начальника швейного цеху товариства з обмеженою відповільністю «АЛЕКО»;
Миколу Яковенка, водія приватного підприємства «АГРО-Новоселівка 2009»;
Володимира Борисенка, працівника відділу благоустрою Нововодолазької селищної ради;
Володимира Компанійця,  водія приватного підприємства «Агрофірма «Світанок»;
Віту Мячину, упорядника сумішей товариства з обмеженою відповідальністю «Нововодолажський масло-жировий комбінат».
За  багаторічну сумлінну працю, відданість справі, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, активну   громадську позицію та з нагоди 90-річчя створення Нововодолазького району  були висловлені подяки: 
Івану   Калантаю, Герою Соціалістичної праці, Почесному громадянину Нововодолажчини;
Івану  Жарому, Почесному громадянину Нововодолажчини;
Борису Бартенєву  колишньому  директору Рокитненського професійно-технічного училища № 54;
Миколі  Оседці, голові правління приватного акціонерного товариства «Новоселівський гірничо-збагачувальний комбінат»,  Почесному громадянину смт Нова Водолага;
Миколі  Саю, депутату Нововодолазької районної ради  трьох скликань;
Любові   Бондаренко, колишньому директору Нововодолазького підприємства теплових мереж;
Миколі   Сучкову, який  працював на керівних посадах у Нововодолазькій селищній раді, Нововодолазькій районній державній адміністрації та директором КСП ім. Щорса;
Віктору  Оклею, який працював на посаді начальника Нововодолазького районного відділу УМВС України в Харківській області, першим заступником голови Нововодолазької районної державної адміністрації і по теперішній час працює директором з кадрів та охорони праці приватного акціонерного товариства «Новоселівський гірничо-збагачувальний комбінат».
За сумлінну плідну працю, глибоку відданість справі, вагомий внесок у справу розвитку народної творчості та популяризації славних традицій Української національної культури та з нагоди 90-річчя створення Нововодолазького району  подяка була висловлена 
Ярославу  Сорочуку - залуженому діячу мистецтв України,  який працює в Харківському академічному театрі музичної комедії головним диригентом. З 2001 року він  очолив чоловічий народний хор Нововодолазького районного Будинку культури.
За багаторічну, плідну працю та вагомий особистий внесок у реалізацію завдань  державної політики в галузі сільського господарства та з нагоди 90-річчя створення Нововодолазького району  подяка була висловлена:
Павлу Грицику, приватному підприємцю;
Петру Марюхні, директору Рокитненського професійно-аграрного ліцею;
Павлу Бондаренку, колишньому  начальнику управління ветеринарної медицини у Нововодолазькому районі.
За  багаторічну сумлінну працю, відповідальність при виконанні службових обв’язків та високий рівень професійної майстерності, надання якісних послуг у сфері житлово-комунального господарства та з нагоди 90-річчя створення Нововодолазького району подяка була висловлена 
Миколі  Красовському, директору підприємства Нововодолазького підприємства теплових мереж.
На урочистостях слова вітань приймали і подружні пари, які стали на весільний рушник 14 вересня 2013 року -   Дмитро  і Ольга ЗавадиАртем і Ольга Попович.
Не забули  того святкового вечора і маленьких наших  земляків, які  відзначали першу річницю з дня народження. Щирі поздоровлення і побажання  щастя, веселих посмішок і  сонячних днів приймали Міхаіл Пересічанський, Нікіта Шахіяров та Денис Ярошенко.
Пам’ятним став день  цей день і для  юних жителів Нової Водолаги  Лілії Олійник , Ростислава Бобонич, Валерії Варжеленко, Юлії Омеляненко ,  Євгенії Пальчик, Олени Полякової, Руслана Мітряшова, Аліни  Волотко,  Юлії Герус, Юлії Лисенко, Катерини Пітько, Юрія Солохіна, Аліни Красовської, Аліни Петько, Ірина Петько, яким було вручено Паспорти громадян України.
А потім на святкову сцену для вітального слова та вручення відзнак «Почесний громадянин селища Нова Водолага» були запрошені селищний голова Олександр  Єсін, голова районної державної адміністрації Світлана   Ротач та голова  районної ради Олег Агапов.  Цього року цього високого звання були удостоєні  Григорій Федосійович Пилипенко та Іван Васильович Кудінцев.
Рішенням XXVII сесії VI скликання Нововодолазької районної ради від 08 серпня 2013 року  звання «Почесний громадянин Нововодолажчини» було  присвоєно Геннадію Владиславовичу  Коломенському, завідуючому хірургічним відділенням 17 багатопрофільної лікарні міста Харкова, депутату УІ скликання Нововодолазької районної ради. Йому також того дня було вручено цю  почесну відзнаку.
Бурхливими оплесками нововодолажчани зустріли і повідомлення, що за ініціативи народного депутата України Олександра Біловола  відбудеться підписання Угоди між  
Нововодолазькою районною державною адміністрацією та медичними закладами Національної академії медичних наук України «Про надання медичної допомоги мешканцям Нововодолазького району».
Ця угода надасть можливість мешканцям Нововодолазького району отримувати консультації кращих спеціалістів та лікування у медичних установах НАМН України. 
Не обійшлося того  вечора і без приємних  сюрпризів. На святковий концерт у Нову Водолагу прибув  ВІА "Лейся, Песня!" та Брати Борисенки. Їх виступи не лишили байдужими нікого. То ж кожна  виконана пісня нагороджувалася бурливими оплесками.
Завершилося ж святкування яскравими спалахами  феєрверку.
Рядки вдячності:
Виконавчий комітет Нововодолазької селищної ради висловлює подяку керівникам підприємств та організацій, приватним підприємцям за надану допомогу у проведенні святкових заходів з нагоди 338-річчя заснування селища та 70-ї річниці визволення від фашистських загарбників:
директору ТОВ «ДанКо Декор» С.В. Данілову; голові правління ЗАТ «Новоселівський ГЗК» М.В. Оседці; директору ПП «Агрофірма «Світанок»» О.І. Коліснику; директору ТОВ «Агро-Новоселівка -2009» О.А. Нестеренку; директору ТОВ «Салтівський м’ясокомбінат» В.В. Морозову; директору ПП «ЗБК Буддеталь» М.Г. Семикрасу; директору ПАТ «Нововодолазький молокозавод» В.В. Голосову; керівнику ТОВ «МК РІАЛ» Р.І. Золотьку; директору ТОВ «Нововодолазький масло-жировий комбінат» В.В. Гордієнку; директору ТОВ «Хлібокомбінат «Кулиничівський»» В.Ю. Мисику; директору ТОВ «Нововодолазький ХПП» І.О. Кононенку; директору ТОВ «SITM GmbH AG» А.В. Супруну; директору ТОВ «Квадр-Оіл-Трейд» А.В. Карбаню; директору СП «Нововодолазький ринок» Г.П. Клімову; директору ТОВ «Алєко» Д.С. Єрощенкову; директору ТОВ фірма «Посад» Т.Й. Рєзніковій; директору МПП «Димок» З.К. Купаловій; директору СТ «Комінтернівське» М.Г. Купалову; директору ПП фірма «Лілія» Є.О. Крицину; директору ТОВ «Данко Скло» С.Л. Зайцевій; голові Нововодолазького СТ В.І. Макарюсі; директору Нововодолазького МБТІ Т.М. Харчевніковій; директору ТОВ «Птахофабрика Просяне» М.Г. Джимшнашвілі; директору ТОВ «Тера-Інвест» Н.А. Несміян; директору ТОВ «Явір» В.Д. П’яних;директору кафе «Дубочок» О.О. Абросімову; директору ТОВ «Битовик» М.П. Малій; Колективу «Добра аптека»; Колективу аптека «Здоровье»; приватним нотаріусам: Л.А. Крючковій;О.Ф. Краснопьоровій; фізичним особам-підприємцям: В.В.Потапенко; А.В.Шугаровій; Н.В. Антипенко; С.В. Артем’євій; А.І. Крічваловші; В.П. Фоміну; С.М. Дорошенку В. І. Золотьку Н.В. Скляренко; А. К. Шафердян; Т.М. Бліновій; Л.В. Жайворонок;Н.В. Кущевській;Г.Г. Лихобабі;О.І. Милошенко;Н.Ф. Семченко;О.М. Теліженко;О.П.Цимбал;В.В. Шугаровій;І.В. Потуржанському;Р.Б. Онацькій;Пелипенку;Л.П. Богатирьовій; Т.В. Самойловій; О. Скорик; Л.І. Підгірній; В.В. Рябусі; М.О. Вороніній; М.М. Підмогильному; Ю.В. Кузьоменській; Т.М. Мякоті; М.О. Нечмоглоду;В.В. Рюмшину; А.С. Олійнику; В.М. Герусу;І.М. Семенку; З.О. Головаш;О.М. Дяченку;Н.В. Жилкіній;О.Г. Купалову;В.В. Золотьку;В.В. Бондаренко;С.І. Левченку;З.Р. Керімову;Ю.В. Божедай;А.Б.о. Абдунов;О. І. Лимаренко; Ю.М. Бучку О.А. Дмітрієвій; В.Г. Пасатецькому; В.А. Кузьоменському;
За матеріалами vodolaga.org
Опубликовано в Новая Водолага Последнее изменение 01.10.13

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео