Спорт-як стиль життя

  • 12.10.13
  • 2973
  • 1
Життя можна порівняти з бігом на довгі дистанції, причому  з кожною новою зупинкою стає складніше залишатися кращим. Мабуть, цей вислів якнайточніше висвітлює життєву позицію тих, хто морським вузлом переплів себе зі спортом.
Саме так  вважає і Сергій Щербина, завідуючий молодіжним інформаційно-комунікаційним ресурсним центром при Нововодолазькій селищній раді.
Сьогодні про свої погляди на розвиток спорту  в Новій Водолазі, про  активність молоді, особисте ставлення до занять фізичною культурою і йде мова в його інтерв’ю нашому кореспонденту.
- Сергію Миколайовичу, передусім, розкажіть, будь-ласка, про Ваш центр. Чим він займається, якою є його мета і завдання?
- Наш центр створений з метою попередження бездоглядності, правопорушень та злочинності серед неповнолітніх. Ми намагаємося залучати дітей та підлітків до роботи в гуртках та спортивних секціях, надаємо правову допомогу молоді. Також створюємо умови для залучення широких верств населення до масового спорту, як важливої складової здорового способу життя. Членами центру є молодь нашого селища та села Новоселівка у віці до 35 років.
Успішному  функціонуванню  центру в першу чергу завдячуємо Нововодолазькому селищному голові Олександру Сергійовичу Єсіну, який надає особливо великого значення  розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи серед молоді. 
- Ні для кого не секрет, що шлях у тисячі кілометрів починається із маленького кроку. Яким був Ваш перший крок у спорті?
- Мабуть, це  буде звучати банально, але все почалося з елементарної ранкової зарядки. Так склалося, що я з дитинства поважав спорт, цікавився його різними видами. У школі був активістом, любив брати участь у змаганнях. Та справжнім своїм кроком у спорт стало для мене навчання у Нововодолазькій дитячій юнацькій спортивній школі, де багато знань я отримав від свого  тренера Валентина Вікторовича Водки, але своїм першим тренером я вважаю Миколу Васильовича Тиндика. А ще…
- «Шкіряний м’яч»? Певно, що саме цей турнір надовго закарбувався у Вашій па-м’яті?
-Так, ці миті неповторні. Мільйони юних футболістів, а тепер уже відомих гравців, пройшли школу цього змагання. З великим жалем згадую часи розпаду СРСР, адже починаючи з 1990-го, цілих сім років тривала перерва масового  футболу.
- З того часу минув не один рік, які спортивні уподобання Ви маєте зараз?
- Безперечно, чільне місце у моєму житті посідав і посідає нині футбол. Свого часу за ініціативи Азера Алієва була створена  аматорська команда «Альфредо», потім вона змінила назву на «Альфредо-Січ».Здійснити свої перші кроки її гравцям допомагав і я. 
Тепер  це вже відома широкому загалу футбольна команда, яка принесла нашому селищу велику кількість перемог.
Крім футболу з великим задоволенням  сьогодні я ще  граю у баскетбол, волейбол, але і до сьогодні не зраджую футбольній традиції, є одним із учасників Нововодолазької футбольної команди серед ветеранів.

- Я знаю, що Ви деякий час тренували молоде покоління футболістів. Як вважаєте, чи є за ними спортивне майбутнє?

- Безперечно,  я вірю у наші юні дарування і пишаюся, що ті, хто починав грати на нашому стадіоні, пов’язали своє життя із професійним футболом. Це Сергій Петько, який нині є гравцем дублюючого складу одеського «Чорноморця» та Олександр Науменко, який також зумів виявити себе талановитим футболістом. Я гордий їхніми успіхами.

- Сергію Миколайовичу,  часто молодь  створює собі кумира, на якого прагне бути схожим. А хто для Вас є  тією людиною, з якої хочеться брати приклад?

- Моїм кумиром є нідерландський футболіст, найрезультативніший захисник в історії світового футболу Рональд Куман. Нині він футбольний тренер.

Цій легендарній людині повноцінно вдалося реалізувати себе професійно. Він –справжній спортсмен.

Абсурдно вважати спортсменів за людей, які просто займаються спортом. Спортсмен – це людина, яка працює на результат, докладаючи при цьому неймовірних зусиль. А ще спортсмен – це важкі щоденні тренування, неминучі травми, розчарування та невдачі.

- Сьогодні без перебільшення можна сказати, що Вам вдалось чимало досягти у житті. Поділіться секретом, що допомагає долати нові висоти?

- Багато в цьому завдячую своїм друзям, однодумцям, а також власній наполегливості. Думаю, завдяки впертості та вмінню згуртувати навколо якоїсь ідеї  і вдається подолати перешкоди, зробити впевнений крок до поставленої мети. Люблю відверту розмову та чесність у стосунках. Зрештою, до цього повинен прагнути кожний. Як максималіст завжди прагну кращого, як оптиміст – вірю в краще майбутнє. Якщо вже за щось берусь, то докладаю максимум зусиль, щоб реалізація була практично ідеальною. Будь-яка справа, проект, захід – це вже колосальний досвід, багато знайомств та море незабутніх вражень. Трапляються і помилки, але не помиляється тільки той, хто нічого не робить.

Як на мене, то сьогодні особливо гостро стоїть питання  залучення молоді до  активного дозвілля. Ми всіляко намагаємося привернути до цієї проблеми увагу громади селища, плідно співпрацюємо з керівниками  підприємств і організацій. І це дає певний результат – молодь повертається в спортзали, дедалі більше її на спортмайданчиках та на різноманітних змаганнях. При селищній раді  працюють три спортивні клуби: ФК «Юність» (тренер - Ігор Золочевський), шаховий клуб «Дебют» (керівник – Олександр Яковенко), клуб гирьового спорту «Олімп» (тренер – Володимир Шило). Приємно, що кожного року збільшується кількість бажаючих тут тренуватись.

- Дівчата нашого селища говорять, що дружити з футболістами модно, як гадаєте, чому?

-Це правда, адже спортсмен - це людина залізної волі та незгасаючого бажання до самовдосконалення, попри негаразди, він завжди невпинно йде до своєї мети і за будь-яких умов вірить у власні сили. А це, безперечно, не може не подобатися.

- Сергію Миколайовичу, впевнена, що цією новиною Ви заспокоїли серця багатьох наших односельчанок. Дякую за змістовні відповіді.

Бесіду вела Тетяна Корженком (vodolaga.org)

Опубликовано в Новая Водолага

Комментарии   

+4 #1 Аноним 31.10.2013 12:46
:lol: :lol: :lol:
Видел его на выходных, пьяным, не мог встать :)

Даааа))Спорт - як стиль життя, конечно :)
Цитировать

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео