«Адалага»-перша книга Наталії Расторгуєвої

  • 19.11.13
  • 1747
  • 0
2013-ий - рік дитячої творчості в Україні. Саме тому цього року проводиться Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Дитячі історії про найголовніше».
Організаторами конкурсу є Міністерство культури, Національна бібліотека України для дітей та обласні бібліотеки для дітей. Основним завданням конкурсу є стимулювання пізнавальної активності та самостійності дітей і підлітків, спонукання учасників до творчості, виховання любові та дбайливого ставлення до книги.
Цей конкурс проводиться у два тури: з 1 червня по 1 вересня 2013 року на обласному рівні та з 2 вересня по 1 грудня в місті Київ.
У конкурсі беруть участь діти з усіх областей України у 3-х вікових категоріях: читачі-учні 1-4, 5-8, 9-11 класів.
Конкурс проводиться у двох номінаціях: індивідуальні та колективні роботи. Учасникам конкурсу кожної вікової категорії потрібно було виготовити саморобну книжку - яскраву, гарно оформлену, що за змістом і жанром відповідала б таким напрямам: шкільні, особисті, родинні історії, звичаї, традиції, обряди та історичні нариси про край, культурні скарби рідного народу, любов до Вітчизни.
Нововодолазька районна дитяча бібліотека також взяла участь у цьому конкурсі. Наталія Расторгуєва, учениця 8-Б класу  гімназії та вихованка школи мистецтв,  одна з кращих читачів бібліотеки. Вона виготовила книжку-саморобку на тему: історичні нариси про край і назвала її  "Адалага". У окремих  розділах  розповіла про свого прадіда - бійця партизанського загону ім. С. О. Либи Олексія Сергійовича Євдокименка, також описала річку Адалагу, початок історії Нової Водолаги . 
Адалага, у перекладі з тюрської, означає господар чистої води, ріки. А звідси пішла  і назва нашої слободи. В розділі «Моя маленька Батьківщина» дівчинка розповіла про селище Нова Водолага, його цікаве минуле і сьогодення.
Книжку-саморобку Наталія оздобила малюнками, фотографіями, зробила закладки з бісеру. А головне те, що книгу писала від руки чорнилами і пером, використовувала архівні документи і матеріали, котрі знаходяться в Новодолазькій районній дитячій бібліотеці.
Допомогла в написанні книги і Надія Юхимівна Євтушенко, заступник директора школи мистецтв. Вона розповіла цікаві факти про народних майстрів-гончарів нововодолажчан: В. Бугаєвського, О. Хруста:            « Раніше із великим захопленям працювали за гончарним кругом і учні Нововодолазької дитячої школи мистецтв, а навчав їх гончарній справі колишній директор школи мистецтв В'ячеслав Юрійович Євтушенко. Приїздив у Нову Водолагу передати секрети гончарної справи і відомий київський майстер-гончар Яків Іванович Падалка». А ще Надія Юхимівна надала зразки вишиванок народних умільців: О.Дерев'янко, М.Тиндикової, які також були поміщені в книжку-саморобку.
"Адалагу" високо оцінили на обласному рівні. Харківська обласна бібліотека для дітей нагородила Наталію Расторгуєву грамотою за перемогу в обласному турі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Дитячі історії про найголовніше" за I місце у номінації "Індивідуальні роботи" в старшій віковій категорії. Її роботу Харківська обласна бібліотека для дітей відправила в місто Київ у Національну бібліотеку України для дітей для другого підсумкового туру. Вітаємо нашу переможицю і бажаємо їй подальшого успіху в II підсумковуму турі у м.Київ.
До речі, в 2013 році Наталія Расторгуєва стала також і переможницею районного і обласного конкурсу "Найкращий читач України 2013 року." Їй випала велика честь та відповідальність представляти Харківщину на Фестивалі дитячого читання "Книгоманія", що відбувся у Львові 17 травня  цього року. Незабутні враження залишилися у дівчинки від поїздки на фестиваль та екскурсії до Наукової бібліотеки Львівського університету ім. Франка, де Наталії був вручений читацький сертифікат і цінний подарунок.
В.І. Жижера, завідуюча  дитячою районною бібліотекою
Опубликовано в Новая Водолага Последнее изменение 19.11.13

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео