"Вербиченька" приняла участь у всеукраїнському фольклорному фестивалі "Орелі-зима" (Видео).

  • 10.01.11
  • 2240
  • 0

Колядка у сто п’ятдесят голосів. На всеукраїнський фестиваль "Орелі-зима" до музею Івана Гончара з`їхалися дитячі фольклорні колективи з різних регіонів України. Гостей свята розважали не лише колядками, щедрівками та віршуваннями, але й зимовими обрядами, мультиками, показами зимового одягу, майстер-класами, різдвяними частуваннями та народними танцями.

Спільна коляда об’єднала найкращі дитячі фольклорні гурти з різних куточків України. Третій фестиваль “Орелі” зібрав півтори сотні школярів. Разом зспівалися в лічені хвилини. Столичній малечі несила всидіти на місці. 

За гарну коляду - солодкі подарунки.

Мирослава Вертюк, організатор фестивалю «Орелі-зима»: "Як годилося в кожній хаті у гарних господарів. Це яблучка, мандарини, цукерки".

Перед виходом на сцену колядники набираються сил - наминають куліш за обидві щоки. Глядачі тим часом втамовують спрагу. Кажуть, від різноголосся подих перехопило. За добрі слова фольклорні колективи віддячують побажаннями.

Тетяна Коваль, керівник народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» (Харківська обл.): "Для нашого регіону притаманний костюм кози. І ходили від хати до хати. Вітали всіх. Бажали добробуту, достатку багатства, тому що коза є символом всього цього".

Костюми не обрядові, а старовинні демонстрували всім присутнім - господарі. Влаштували автентичний показ мод.

Олег Скрипка, співак: "Дядьки були такі добрі. Мені треба худіше. Зараз люди худіші стали. Я би носив із задоволенням. Жилєтка подобається, бо вона прикрашена. А тепла, ось во".

Після хліба та видовищ - повчання. Насамкінець гостей чекала різдвяна казка. З мораллю.

Сашко Лірник, казкар: "Казки розказують, щоб щось нове, цікаве показати. Навчити. Казки не лише ж діти маленьки слухають, але й дорослі. Тому це дуже важливий жанр. нажаль він забутий. Але вдається відродити. Тепер жодне свято без казок не обходиться".

5 канал

Опубликовано в Новая Водолага Последнее изменение 10.01.11
Видео

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео