«Це все ми - талановиті українці» (ФОТО)

  • 22.04.14
  • 1570
  • 0
Звучать урочисто дзвони, відкривається завіса і ось нарешті розпочався довгоочікуваний творчий звіт народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька», який відбувся 13 квітня у приміщенні Нововодолазького РБК і, до речі, став уже улюбленою щорічною традицією мешканців району

Велике християнське свято Вербної неділі є подією, яка уже традиційно збирає всіх шанувальників народної творчості на гостини до «Вербиченьки». «У вінок слави Кобзареві» - таку назву цьогоріч мала концертна програма одного із найдостойніших творчих колективів Нововодолазького БДЮТ, що була присвячена 200-й річниці від дня народження Т.Шевченка. Із теплими словами вітань до членів славного гурту «Вербиченька» та їх незмінних керівників Ольги і Тетяни Коваль звернулися народний депутат України Олександр Біловол, голова райдержадміністрації Світлана Ротач, Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін, начальник відділу освіти Нововодолазької РДА Лілія Іващенко та директор Нововодолазького БДЮТ, відмінник освіти України Людмила Слиш.

Свою пошану вихованцям «Вербиченьки» того дня засвідчив і директор Державного закладу «Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології Міністерства охорони здоров’я України», професор, Заслужений лікар України Валерій Пітько, який був присутній на творчому звіті і не приховував свого захоплення від такої палкої любові до таїн народної культури.

Час іде, а тому без інноваційних технологій обійтися неможливо, навіть якщо говорити про народну творчість минулих століть. Олександр Біловол презентував керівникам «Вербиченьки» вкрай потрібний подарунок – сучасний ноутбук. Ні для кого не секрет, що наша «Вербиченька» є активним учасником міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних фольклорних, етнічно-мистецьких фестивалів та конкурсів традиційної народної культури в Україні та за кордоном. Оцінити діяльність і виконавську майстерність колективу цього дня мала змогу поважна оглядова комісія, яка одностайно зазначила, що нововодолазька «Вербиченька» є живим джерелом народних традицій, до якого щораз звертається все більше і більше спраглих, тих, хто хоче пізнати наше духовне багатство, долучитись до його живильної сили.

Щороку на творчому звіті вручаються пам’ятки вихованцям підготовчої групи колективу, які перший рік відвідують гуртки юних народознавців, етнографів, етнологів, вокалу та писанкарства. Ця традиція продовжилася і у 2014-му. Нинішні студенти вищих навчальних закладів Харкова та Києва успішно передали дітлахам естафету у світ традицій. Будь-яка пора року у народній творчості представлена яскравими обрядодіями. Свої глибокі знання весняної обрядовості вихованці «Вербиченьки» показали у фольклористичній програмі «Весняні свята». А до глибини душі відчути своє українське коріння присутнім у залі допомогло виконання запальних автентичних народних танців «Орлиця», «Гопак», «Гречаники», «Капуста» та давній обряд наших дідів-прадідів «Як вродиться жито, то й будемо жити».

Вихованцям «Вербиченьки» вперше в Україні вдалося висвітлити творчість великого Кобзаря у жанрі фольклору. Фрагмент фольклористичної програми «І нема тому почину, і краю немає» жителям селища запам’ятається ще надовго. Пісенний репертуар представники колективу черпають із джерел народної творчості Слобожанщини. На крилах пісень понесли у минуле своїм дивовижним автентичним вокалом П.Вотінцева, А.Хільченко, І.Коновалов, Д.Хихля, К.Войтенко, К. Гріненко, А.Товстик, А. Вотінцева, К.Бабич, О.Андрієнко, О.Маркович. Варто сказати, що фольклористична програма «Як на ярмарку в Новій Водолазі», без перебільшення, стала родзинкою свята, адже жартівлива пісня, яскравий гумор, майстерність виконання вихованців «Вербиченьки» у поєднанні з високою сценічною культурою остаточно підкорили глядачів.

Нещодавно вийшла збірка народознавчих сценаріїв «Ой на нашій вулиці розкоші», авторами та упорядниками яких є керівники «Вербиченьки» Ольга та Тетяна Коваль. По завершенню свята домінувала лірична нота – присутні переглядали на екрані хроніку діяльності колективу з моменту його заснування. Дивишся на уквітчані голівоньки дівчаток і серце радіє від того, що саме в нашому селищі є дві прекрасні жінки, кожна клітинка тіла яких гордо говорить: «Це все ми – талановиті українці!».

Тетяна Корженко

Опубликовано в Новая Водолага Последнее изменение 22.04.14

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео