Для вас, герої України, наша пісня лине

  • 06.11.14
  • 3188
  • 0

 Летить на білокрилих птахах час, і губляться за незвіданим обрієм події минулого, залишаючи по собі лише крупинки спогадів. І здається, що історія більше не повториться, не гинутимуть люди у пеклі війни, не триматимуть зброї наші батьки, сини й онуки. Не віриться і досі в те, що лише за кілька сотень кілометрів від нашого селища існує новий, далекий від нас світ під назвою АТО. Ким  ти є за професією, які маєш вподобання – все одно, адже прагнення допомогти землякам об’єднує всіх без виключення.

Люди, для яких українське національне вбрання стало частинкою їх самих, для яких народні пісні не пустий звук, а відгомін всеохоплюючої української душі, в якій буяє доброта, щедрість та безмежна любов до батьківщини не лишилися осторонь подій на Сході України - народний художній фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» будинку дитячої та юнацької творчості організували благодійну акцію «Для вас, герої України, наша пісня лине». Упродовж місяця справжні патріоти своєї країни влаштовували благодійні концерти, на зібрані гроші з яких планували придбати речі, яких нині так не вистачає нашим захисникам. І от мрія здійснилася! Міцно стискаючи у руках 3000 гривень, колектив радів, що зусилля виявилися недаремними: на 30 солдат було придбано білизну, футболки, рукавички, по дві пари шкарпеток, засоби гігієни, чай, кава, 10 кг печива і… цукерки, які діти прикрасили блакитними і жовтими стрічечками в знак того, що душею вони поряд із ними. Окрім того, самі вихованці, їх батьки передали бійцям варення, мед, салати, теплі речі, принесені з дому.

Нововодолазький волонтер Валерій Головаш, син якого зараз знаходиться в АТО, зголосився доставити посилку в одне із найвіддаленіших селищ Луганської області Станиця Луганська. Так, сім ящиків, які «Вербиченька» обклеїла своїми фото в національних костюмах і поклала туди малюнки дітей відправилися до бійців. А ще вихованці написали солдатам лист:

Дорогі захисники нашої рідної Вітчизни!

«Для вас, герої України, наша пісня лине!», - під такою назвою ми провели низку благодійних концертів у смт Нова Водолага та у селі Новоселівка Нововодолазького району Харківської області. Ми – це вихованці народного художнього фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького будинку дитячої та юнацької творчості.

Так, ми співали для вас, наші герої, хоча добре усвідомлювали, що за декілька сотень кілометрів від нашого селища стогне земля українська від вибухів, проливається кров заради нас, заради щасливого майбутнього країни. Нам так хотілося, щоб українська пісня стала своєрідним оберегом, підтримала кожного з вас, вселила бойовий дух, який завжди був притаманний українському народу. Адже він споконвіку співучий, і нас Господь наділив талантом, який став у пригоді у цей скрутний час. Всі люди, які слухали наші пісні, долучилися до благодійної акції, щоб допомогти вам.

Якими ж актуальними стали сьогодні слова пісні, відомої ще за козацьких часів:

Ой ти дівчино, рибко моя,

Я їду в дальнії края.

За Україну нашу рідну

Ладнаю шаблю і коня.

Тільки коні тепер залізні, а замість шаблі – автомат та інша сучасна страшна зброя, яка убиває не лише ворогів. Зброя, яка робить сивими матерів, сиротами – дітей, а воїнів – героями.

Ми знаємо, нашу Україну захищають герої з різних куточків держави. Нещодавно ми побували на фестивалі у місті Львів. Ми, представники Слобожанщини, залучились до акції допомоги пораненим воїнам у зоні АТО, які знаходяться на лікуванні у львівському шпиталі. А жителі Львова підтримали нашу акцію: слухаючи пісні у виконанні «Вербиченьки», зробили благодійні внески для Української Армії. Ми ще раз переконалися, що чужої біди не буває, що ми єдиний народ і Україна в нас єдина.

Вирушаючи на війну, колись співали наші предки, і пісня через сивину століть передалась сучасному поколінню:

Прощай, тато, прощай, мамо,

Прощавай, дівчино.

А я їду, їду з України,

Може там загину.

В усі часи українські хлопці готові були віддати життя заради своєї Вітчизни, щоб зберегти її територію, щоб захистити рідних від ворогів. Складні випробування випали й на вашу долю, дорогі наші герої. Ми впевнені, що ви з честю виконаєте свій обов’язок. Тільки повертайтеся додому живими та здоровими, адже ви нащадки славних козаків, і дух у вас козацький.

Ой ви хлопці, хлопці запорожці,

Верніться додому.

Ой не буде тоді переводу

Козацькому роду.

Ви нащадки дідів-прадідів, героїв Великої Вітчизняної війни, і їхня непереможна стійкість у кожного з вас.

Ви наші батьки і старші брати. З вами наша віра в перемогу, у щасливе майбутнє рідної України.

Ми пишаємося вами!

Нехай Господь Бог береже вас!

Слава Україні!

Героям слава!

Вихованці та керівники народного художнього фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького будинку дитячої та юнацької творчості Харківської області.

Неможливо передати словами почуття солдатів, які отримали ящики. У них лежали не просто речі і продукти, у них була любов, яка малесенькими рученятами по-материнськи пригортала до себе захисників. А коли волонтер Валерій Головаш повернувся, то від захисників передав він колективу подарунок: бойову каску, символ єдності і братерства.

Опубликовано в Новая Водолага Последнее изменение 06.11.14

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео