На Нововодолажчині будують енергонезалежне екопоселення "Слобожанське село"

  • 17.01.15
  • 1902
  • 0
У селі Ордівка Харківської області почали будівництво етно-хутору "Слобожанське село", який прийматиме туристів та матиме вигляд старовинного українського села. Хутір буде енергонезалежним, працюватиме автономно, також буде фінансово незалежний і не дотаційний.
 Передбачається створити ряд замкнутих циклів відпочинку та народної творчості, в тому числі: кузню, гончарню, майстерню з плетіння лози, стайню, столярну майстерню (орієнтовану на народні промисли). З часом також планується створення натурального сільгоспвиробництва для якісного натурального харчування.
 
Генеральный план_Ордовка.jpg
 
"Ми плануємо зробити "Слобожанське село" візитною карткою зеленого туризму Харківської області" - розповідає організатор проекту Володимир Косенко. - "До літа 2015 плануємо прийняти перших гостей. Основні будівельні роботи розраховані на найближчі 5 років."
 
Основні завдання проекту:
- Побудувати хутір із 25-30 етно-хатинок для проживання туристів в автентичному стилі;
- Зробити енергонезалежним весь хутір (власна електрика, тепло, вода, система життєзабезпечення);
- Займатися пропагандою здорового способу життя;
- Відроджувати народну культуру, народні промисли;
- Проводити фестивалі, майстер класи з народної творчості;
 
На даний момент вже готова концепція проекту, розроблений ескіз проекту. Оформлено дозвільні документи на будівництво. Пробита свердловина для води, територія розбита на ділянки, закладено п'ять фундаментів, побудована лазня - зруб, проведено планування ґрунту ділянки, посаджені дерева (кущі).
 
3.jpg
 
5.jpg
 
Автори цього проекту хочуть показати селянам, що на селі можна заробляти не тільки фермерською діяльністю , а і за допомогою народних промислів, зеленого туризму та розвитку етно-культури рідного краю. В наш час дуже актуально відроджувати сільську культуру, відновлювати традиційні для України свята та розваги. Ніколи ще ідея відродження українського села, натурального екологічно чистого продукту і нових технологій у сукупності не була так актуальна.
Джерело: ecotown.com.ua
Опубликовано в Новая Водолага

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео