Місцями козацької слави (ФОТО,ВИДЕО)

  • 24.07.12
  • 4427
  • 0
До цієї події я готувався майже цілий рік. Всю зиму я вивчав твір Яворницького «Історія запорозьких козаків» і уявляв як жили та ходили в походи славетні козаки.

Але ж уявляти одна річ, а доторкнутися до глибин історії зовсім інша справа. І я вирішив для себе; будь що потрапити на святі землі славетних воїнів характерників, побувати в тих місцях, в яких творилась історія нашої батьківщини.

Так, як і козаки на своїх вірних конях, я вирішив їхати на своєму стальному коні під назвою «Днепр-16», вдягнувши вишиванку та вистригши оселедця.  Я був повністю готовий як фізично так і духовно до такого собі роду походу під гаслом «Місцями козацької слави».

Дякуючи богу, я був не один, ще два моїх товариша «Зега» з Водолаги та «Туз» із Мерефи підтримали мою ідею. Скажу чесно: я не спав  цілу ніч перед виїздом, хвилювався!

І ось нарешті 30 травня 2012 року.  Ранок, 4 година, місце зустрічі - «Домашня кухня». Всі з’їхались вчасно, перевірили,  готовність, завели мотори і погуркотіли! Перша наша зупинка була в історично-містичній Полтаві, де за часів козацтва перебували найчисленніші козацькі полки; Лубенський, Миргородський, Гадячський, та ін. Саме на цій землі відбулася битва між С.Наливайком та ляхами.
1

Подальший шлях пролягав до Кременчука. Проїхавши містом ми виїхали  на кременчуцьке водосховище. Перед очима простерся славетний Дніпро-Славутич. Картина просто захоплююча! Круті схили, вкриті лісом, незліченна кількість островів,  де жили та ховали свою здобич козаки, вітер з поля та хвилі, що не поступаючись морським. Саме цими водними просторами пролягав славетний шлях із Варяг в Греки, який пам’ятає походи князів Олега,Ігоря,Святослава та їхніх нащадків козаків на невловимих чайках.
23

Далі дорога повела нас прямісінько в столицю гетьманської держави - Чигирин. Саме в Чигирині на березі красивої річки знаходиться відбудована резиденція наймогутнішого гетьмана в історії  України - Богдана Зіновія Хмельницького. Це зразок українського барокко  воістину  підкреслює національний колорит та оригінальність нашої землі. На території резиденції знаходиться будинок,  в якому жив «Хмель», козацькі курені, канцелярія, каплиця та ін. Поряд стоїть музей ім. Б. Хмельницького, де зібрана майже вся зброя того часу, відтворений побут та облаштування тодішнього життя, релігійні цінності, біографія і характери відважних отаманів.

Над резиденцією височить пагорб «Замкова гора», де в 16 столітті знаходилась добре укріплена фортеця, а нині стоїть пам’ятник Хмельницькому. Коли дивишся з цієї гори, то видно увесь Чигирин з його мальовничими лісами. А далі, на південь, не видно жодного села.  Саме з цього місця починається «Дике Поле», яке в ті часи було безлюдним.
45

Пообідавши в місцевому ганделю, набравшись сил, наш невеликий загін вирушив до хутора Суботів, звідки і почалася боротьба Хмеля із ляхом Чаплинським та всією Реччю Посполитою.

Хутір Суботів належав родині Хмельницьких. Нажаль, від  дому де народився і жив славетний гетьман залишилися лише руїни. Але подвір’я відреставроване і продовжується відбудовуватись як козацька залога (форпост). Біля хутора протікає річка «Субот», на якій побудована корчма та водяний млин тодішньої традиції. Видатною пам’яткою цього місця є Іллінська церква, яка збереглась в оригіналі до теперішнього часу де саме і поховано Старого Хмеля та його сина Тимоша.
1113

Подальший шлях пролягав через села Черкащини  де зустрічає подорожніх  тисячолітній дуб та криниця Максима Залізняка ватажка гайдамацького руху.
1517
21

І ось ми вже в Черкасах звідки і починалось зародження українського козацтва. Тут довго не затримуватись, бо велике місто та дуже гарні дороги давили на нас, адже проскакали ми вже пів України.
910

Наступна зупинка - батьківщина видатного митця та філософа Тараса Григоровича Шевченка місто - Канів. Це місто також являлось форпостом козацтва та закривало шлях до «Матари всех городов русских» міста Києва, куди забігали частенько татари та отримували по шияці від п’яних козаків.

Саме в Каневі на високій горі похований Т.Г. Шевченко, все згідно заповіту, дивіться самі!!!Після Канева стрімголов полетіли  до Переяслав-Хмельницького, видатного міста, де колись відбувалося обрання гетьманів та вирішувались історичні моменти тодішньої епохи.

В цьому місті в 1654 році Б.Хмельницьким була підписана Переяславська рада, яка об’єднала українське козацтво і російську дружину для спільних дій проти ворогів.

Також в цьому місті знаходиться музей під відкритим небом, де  зібрано величезну колекцію української архітектури, побуту, вірування, військової атрибутики та мистецтва. Експозиція неймовірна, починаючи із Скіфських баб і закінчуючи першими тракторами. Дивлячись на всю цю красу починаєш розуміти:  український колорит наскільки душевний та милий для кожного, що хочеться  залишитись в цій ейфорії якомога довше.

Поблизу Переяслава, на березі канівського водосховища, проходив 10й мотофестиваль «Тарасова Гора», який  зібрав до 6 тисяч учасників з більш, як 8 країн Європи. Наймасовіший мотофестиваль в Україні, який щорічно присвячуеться  українському поету Т.Г. Шевченку. Таке дійство ми не могли пропустити! Залишились тут на 3 дні. Як наші предки козаки,  ночувавши біля святої річки Дніпро, варганим куліш, перетягували канат з Василем Вірастюком. Берем участь у конкурсах с Геной Попенко, співали с «Табулой Расой» та «ТНМК».

Додому вирушили ранком 3 червня. Їхали фізично заморені, але духовно збагачені.

Всім,  хто згодився йти зі мною в похід, сердечно дякую: а саме Сергію Пономаренко(Зега), та сім’ї Тузкових.


Після поїздки я багато чого збагнув! Нема красивішої та мальовничишої землі, ніж Українська. Такій насиченій історії, як наша, позаздрить половина світу. На цій землі є все, тільки ми не зрячі, звиклі до однотонного життя, не можем збагнути, що істина поряд, у нас під ногами!

На жаль, я не можу похвастатись своєю державою,

Але земля моя найкраща в світі!Р.S. Наступний похід місцями Запорізьких січей та на могилу нашого земляка, видатного отамана славного війська Запорізького, низового характерника Івана Дмитровича Сірка!
Приєднуйтесь!!!

Олександр Цимбал "Саід"

Опубликовано в Новая Водолага Последнее изменение 24.07.12

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео