Нововодолажчани на Днях української культури в Туреччині (ФОТО)

  • 10.09.12
  • 3917
  • 0
У народі говорять: «Нашого цвіту – по всьому світу». Це про тих українців, яких доля закинула далеко від Батьківщини. На відстані сильнішають почуття любові до рідної землі. І так у чужому краї хочеться почути рідну мову, заспівати рідну пісню, одягнути вишиванку…

За кордоном українці об’єднуються в громади,де спільно навчають своїх дітей і внуків традиціям рідного народу, бережуть честь і гідність свого роду.

За сприяння української діаспори народний фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» Нововодолазького будинку дитячої та юнацької творчості (керівники Ольга і Тетяна Коваль) вже брав участь у фестивалях української творчості у Польщі, Естонії, Латвії. Наприкінці серпня пройшли дні української культури в Туреччині. Громада «Українська родина» (керівник Віта Михайлова) та мерія м. Анталії запросили вихованців і педагогів Нововодолазького будинку дитячої та юнацької творчості взяти участь у І Міжнародному фестивалі української культури в Туреччині.

До складу делегації, яку очолила директор БДЮТ Л.О. Слиш, були включені представники народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька», керівник зразкового об’єднання юних художників «Колорит» С.М. Мишак. Неповторний туристичний центр одне із європейських міст з високим рівнем життя, Анталія щиро зустріла українців з Києва, Харківщини, Хмельниччини, Естонії, Росії. На урочистому прийомі у мера м. Анталії доктора, професора Мустафи Акайдина були присутні консул України в Туреччині К.Генчев, голова Всесвітньої української діаспори М.Ратушний, керівники делегацій. Від імені Нововодолазького селищного голови О.Єсіна меру Анталії була вручена вітальна адреса і сувеніри.
1

Всі заходи фестивалю були приурочені Дню незалежності України і проводились 24-25 серпня. Урочистою ходою учасники фестивалю пройшли містом, тримаючи в руках українські і турецькі прапорці в знак дружби двох народів. На майдані Республіки відбулось відкриття фестивалю і великий концерт. Жителі Анталії, серед яких, окрім корінних жителів, вихідці з багатьох країн світу, радо вітали учасників фестивалю і один одного.
2

У Центрі Культури Анталії наші земляки брали участь у відкритті виставки українських майстрів, у презентації рушника єдності – справжнього оберегу українського народу, вишитого кращими майстрами з усіх областей нашої країни і представлений на фестивалі в Анталії товариством « Український сувенір» з м. Києва (керівники Тамара і Микола Степаненки). С.М. Мишак окрім показу власних творів, провела майстер-клас з петриківського розпису. На сцені відбулася велика гала-вистава. Вихованці «Вербиченьки» представили автентичні українські пісні, танці, фольклористичне дійство «Як на нашій на вулиці», які були тепло сприйняті глядачами.
3
Незабутнє враження залишилось від огляду міста, екскурсій  до водоспадів, виставки міжнародного фестивалю піщаних скульптур, морської прогулянки на яхті, височенних гір і ,звичайно ж, купання у надзвичайно чистому і теплому Середземному морі.
45

Хочеться вірити, що наступного року «Вербиченька» й інші вихованці Нововодолазького будинку дитячої та юнацької творчості знову представлятимуть культуру Слобідської України в Туреччині.
6

Опубликовано в Новая Водолага Последнее изменение 11.09.12

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео