27 районов Харьковщины вышиты крестиком (ФОТО,ВИДЕО)

  • 14.05.15
  • 1435
  • 0

27 районов Харьковщины, вышитых крестиком на полотне размером в 9 квадратных метров. Идея создания подобного проекта появилась чуть больше года назад.

Над уникальной картой работали мастера и художники по всей области. В каждом уголке Харьковщины кураторы проекта выбрали команду, которая сначала разрабатывала эскиз района, а затем занималась вышивкой.

Анна Ливада, куратор проекта:

Они были ограничены тем, что это канва и только крестик, то есть они туда ничего другого не добавляли. Касательно что изображать - задача была такая, создать сюжет, который мы не подписываем, используя герб, либо символику, либо цвета района, либо достопримечательности.

 

По словам мастеров, в своих работах они пытались изобразить не только самые яркие символы районов, но и их историческое прошлое. На Волчанском районе вышит волк, на Изюмском - виноград, грибы и клубника, на Харьковском - Григорий Сковорода и козак Харько.

Ольга Ривчак, мастер Боровского р-на:
 

 Є в нас гарна велика річка, духовність розвинута, є багато церков, храмів, также ми вирощуємо соняшник, кукурудзу. В нас дуже гарний край

 
 

Ольга Тимошенко, мастер Валковского р-на:
 

Власне Валківщина - це Мекка зеленого туризму, що відображено на нашій карті, ну і звичайно, витончено вишитий герб майстринею.

 

Людмила Пианида, создатель эскиза Харьковского р-на:
 

 Главная задача -  отобразить исторические моменты нашего Харьковского района, нашей Слобожанщины, отображены цветы, характерный красный цвет, Григорий Сковорода, Харько - основатель Харькова.

 

Презентацию карты-вишиванки Харьковской области посетил и губернатор Игорь Райнин. По его словам подобные проекты объединяют не только харьковчан, но и всех украинцев в тяжелые для страны времена.

Игорь Райнин, губернатор Харьковской обл.:
 

Мероприятия единения Харкьовской области говорит о том, что мы все вместе и я буду в Киеве на центральном уровне поднимать вопрос о том, что теперь нам нужна карта общей Украины.

 

Полюбоваться уникальной картой можно будет вплоть до конца лета. А среди мастеров объявлен конкурс на лучшее изображение своего района, проголосовать можно на сайте областного центра культуры и искусств и в социальных сетях. Конкурс продлится до 20 июня, победителей назовут в День Конституции Украины.

Презентація району

У народі кажуть: “Всюди добре, а вдома – найкраще”. Наш дім – це наша маленька Батьківщина, рідне селище Нова Водолага, у якому ми проживаємо.

Слобода Нова Водолага заснована близько 1675 року селянами і козаками Харківського полку на так званому Муравському шляху. 

 Герб району

Герб району представляє собою чотирикутний щит, розділений по діагоналі на чотири кольори. В центрі щита знаходиться стилізоване зображення фортеці з перехрещеними саблею та мушкетом, які символізують залишки турецького валу поблизу сіл Княжне та Мелихівка. Щит обрамлений традиційним слобожанським вінком, який складається із золотого листя дуба, перев’язаного блакитною стрічкою, шестирньою зі снопом у верхній частині.

Село Рокитне

Засновником села вважається полковник Федір Григорович Донець-Захаржевський. У 1805 році на кошти полковника Михайла Матвійовича Куликівського був побудований Храм Архангела Михаїла. Ця велика кам'яна збереглася до наших днів. Храм, був частиною маєтку (існує й в наш час, в ньому знаходиться Рокитянський професійний аграрний ліцей).

Село Старовірівка

Село виникло в першій половині XVIII ст. Засновниками його були переселенці-старообрядці з Курської та Орловської губерній. На теперішній час діє Храм Іоанна Богослова. Це дерев’яний православний храм в 1-й Старовірівці. Храму більш ніж 100 років.

Село Сосонівка

Село Сосонівка здавна славилося своїми родючими землями. Жителі села займалися тим, що вирощували соняшник у великій кількості.

Село Станичне

Цей край завжди славився своїми чорноземами і людьми, які плекають на рідній землі найсвятіший із всіх скарбів – хліб.

Село Охоче

Село Охоче відоме з 1638 року як сторожове містечко Сумського полку на вершині р. Берестова, поблизу Муравського шляху.

Село Стара Водолага

В мальовничому селі Стара Водолага розводять коней та фазанів. На даний час налічується 40 голів. На цій території проводяться кінні прогулянки.

Село Ордівка

Запеклі бої розгорнулися взимку 1943 року на підступах до Нової Водолаги. На місці де йшли криваві бої, вдячні Нововодолажчани насипали Курган Слави і Безсмертя. Кожного року 9 травня та 14 вересня люди приїжджають на це місце і вшановують пам'ять загиблих воїнів.

Село Караван

Село Караван здавна відзначалося майстерністю вишивати. В кожній хаті жили майстрині, які вишивали сорочки, рушники, полотна, картини. До цього часу в селі зберіглась традиція вишивання.

Село Мелихівка

З приходом на царський трон Анни Іоаннівни та можливістю нової російсько-турецької війни, не тільки активізувалися переговори із запорожцями про їх повернення на старі місця, але й київським генерал-губернатором Вейсбахом було запропоновано збудувати оборонну лінію від Дніпра по Орелі, Берестовій, щоб перекрити Муравський шлях й захистити Гетьманщину та Слобідську Україну від турецько-татарської загрози.

Роботи на спорудженні лінії розпочалися в червні 1731 року зі зведення на правому березі Берестової фортеці Парасковії.

Село Ватутіно

Ремесла й промисли становили важливий напрямок господарської діяльності населення села Ватутіно. Для жителів ковальське ремесло — одне з найважливіших виробництв матеріальної культури — своїм корінням сягає з глибокої давнини до наших часів.

Куратор проекту: Волотка Оксана Володимирівна, начальник відділу культури і туризму Нововодолазької районної державної адміністрації

Художник ескізу та майстер вишивки: Димитрів Ольга Григорівна, художник КЗ «Нововодолазький районний Будинок культури»

ГОЛОСОВАТЬ ЗА НОВОВОДОЛАЖСКИЙ РАЙОН!

Источник: АТН

Опубликовано в Новая Водолага Последнее изменение 14.05.15
Видео

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео