Профілактика хвороби Лайма — це захист від нападу кліщів.

  • 17.05.15
  • 800
  • 0

З приходом довгоочікуваних сонячних днів у багатьох із нас з'являється непоборне бажання насолодитись єднанням із природою... Та не варто забувати, що з першими промінчиками сонця парки і ліси переповнюють такі маленькі кровопивці як кліщі, життєва активність яких в нашому районі починається наприкінці квітня і триває аж до жовтня.

   Іксодові кліщі є переносниками збудників десятків вірусних та інфекційних захворювань людей і тварин. Найнебезпечнішими серед них є кліщовий вірусний енцефаліт і хвороба Лайма.

   Хвороба Лайма останніми роками все частіше реєструється на території Нововодолазького району.

   Це інфекційне захворювання, збудник якого передається при укусах іксовидними кліщами. Захворювання від людини до людини не передається. Перші прояви хвороби можуть з'явитися через 1-3 тижні, перші прояви дуже подібні на звичайні застудні захворювання або грип. На місці укусу кліща виникає червона пляма (еритема), яка з часом може сягти розмірів 20-30 см і більше. При появі такої еритеми необхідно одразу звернутися до лікаря! На ранніх стадіях розвитку хвороба добре піддається лікуванню.

   Якщо ви помітили кліща, який присмоктався до тіла, необхідно звернутися до травмпункту або лікаря-інфекціоніста територіальної поліклініки (кабінет КІЗ), де зможуть надати кваліфіковану допомогу та консультацію.

   Якщо ж кліщ видалено самостійно, необхідно місце присмоктування обробити
спиртовим розчином йоду . Видаленого кліща слід помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший скляний чистий посуд, щільно закрити кришку.
За бажанням потерпілого, живий неушкоджений кліщ, може бути лабораторно
дослідженим на наявність збудників іксодового кліщового бореліозу. Для такого
дослідження слід звернутися до працівників Нововодолазької міської районної філії ДУ «Харківський обласний лабораторний центр» ( Держсанепідслужба).

   Але хворобі Лайма, як і багатьом іншим захворюванням, легше запобігти, ніж лікуватися.

   Основна профілактика — це захист від нападу кліщів:

- При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується одягатися в світлий одяг на довгий рукав, щільно прилягаючий де тіла, щоб було легше помітити повзаючих кліщів, одягати закрите взуття, голову слід покривати головним убором. Кліщ вибирає місця для присмоктування з ніжною, тоненькою шкірою (під пахвами, в паху, біля вуха, на волосяній частині голови).

- Постійно проводити само та взаємоогляди, особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла покриті волоссям.

- Використовувати засоби для відлякування кліщів – сучасні репеленти.

ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Опубликовано в Новая Водолага Последнее изменение 17.05.15

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео