Застосування ставок екологічного податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами

  • 06.04.16
  • 243
  • 0

Cтавки екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення затверджено ст. 243 Податкового кодексу.

Так, п. 243.1 цієї статті встановлено ставки для обмеженого переліку забруднюючих речовин або груп забруднюючих речовин, включаючи «тверді речовини» та «вуглеводні». Перелік забруднюючих речовин, що об’єднані у зазначених групах, затверджено наказом Мініекології України від 14.03.2002 р. № 104.

Якщо при експлуатації об’єктів здійснюються викиди забруднюючої речовини або групи забруднюючих речовин, для яких п. 243.1 ст. 243 Податкового кодексу ставка податку не встановлена, то після ідентифікації класу небезпечності забруднюючої речовини застосовується ставка податку, встановлена п. 243.2 цієї статті. Клас небезпечності забруднюючої речовини визначається у порядку, визначеному наказом Мінприроди України від 27.06.2006 р. № 309 «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел».

У разі неможливості застосування вищезазначених ставок (забруднюючі речовини (сполуки) не увійшли до переліку, визначеного п. 243.1 ст. 243 Податкового кодексу та на них не встановлено клас небезпечності (крім двоокису вуглецю)), п. 243.3 цієї статті передбачено застосування ставки на підставі величин орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин (сполук) в атмосферному повітрі населених пунктів, які визначаються згідно з постановою Головного державного санітарного лікаря України від 15.04.2013 р. № 9 «Про затвердження значень гігієнічних нормативів хімічних речовин в атмосферному повітрі населених місць».

Таким чином, для обґрунтованого застосування ставок екологічного податку за викиди забруднюючих речовин при експлуатації об’єктів, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, платникам податку слід використовувати відповідні документи, зокрема Дозвіл на викиди забруднюючих речовин, згідно з якими здійснюється ідентифікація видів забруднюючих речовин, визначається їх клас небезпечності, а також величина орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин.

 

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео