Чи подавати декларацію про доходи, якщо протягом року фізособа отримувала зарплату та дохід від надання майна в оренду

  • 06.04.16
  • 178
  • 0

            ДФС у листі від 15.03.2016 р.№ 2047/К/26-15-13-04-14щодо цьогозазначила: фізособи — платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород платнику податкуу зв'язку з трудовими відносинами та за ЦПДодночасно двома чи більше податковими агентамий при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищила у 2015 році суму 146160 грн (пп. «є» п. 176.1ПКУв редакції, що діяла до 01.01.2016 р.).

Цивільно-правовий договір— це угода між громадянином і підприємством або підприємцем, предметом якої є виконання фізичною особою певної роботи, спрямованої на досягнення конкретного результату.

Договори оренди нерухомого майна належать до договорів цивільно-правового характеру. Однак предметом договору про надання послуг і договору найму є різні об’єкти цивільних прав. Отже,договір найму (оренди) не може бути віднесений до договору про надання послуг.

Зважаючи на це, можнадійти такого висновку: якщо фізична особа протягом звітного року отримувала доходи у вигляді заробітної плати від одного роботодавця, а також доходи від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) від податкових агентів, незалежно від їх кількості,у такої особи не виникає обов’язку щодо подання річної декларації про майновий стан і доходи.

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео