Виплата доходів нерезиденту - тільки за наявності реєстраційного номеру облікової картки

  • 06.04.16
  • 211
  • 0

Згідно із пп. 14.1.47 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі ПКУ) вартість безоплатного проживання та харчування, сплачена юридичною особою – резидентом (тобто, сплачена з джерел походження в Україні) фізичній особі-резиденту та нерезиденту є доходом таких фізичних осіб і підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
При цьому така юридична особа відповідно до норм ПКУ має статус податкового агента і зобов'язана утримувати податок зі суми доходу, використовуючи ставку податку, визначену ст. 167 ПКУ.          
Податковий агент має право виплачувати дохід фізособам, які мають реєстраційний номер облікової картки платника податків, та громадянам України, у паспортах яких є відмітка про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта
Згідно з п. 70.13 ПКУ документи, пов'язані з виплатою доходів нерезидентам (пп. 70.12.1 ПКУ), які не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків, вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства.
 Відповідно до п. 119.3 ПКУ  за оформлення документів, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків без зазначення або з використанням недостовірного реєстраційного номера облікової картки платника податків передбачено штраф у розмірі 170 грн.
Отже, податковий агент має право виплачувати дохід фізичним особам, які мають реєстраційний номер облікової картки платника податків, та громадянам України, у паспортах яких є відмітка про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
Про одержані фізичними особами доходи та сплачені з них суми податку податкові агенти зобов'язані повідомити контролюючі органи за  формою №1ДФ.
У графі 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта» відображається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи, про яку надається інформація в податковому розрахунку.
Таким чином, без реєстраційного номера юридична особа не зможе відобразити у  формі №1ДФ  виплачені нерезидентові доходи.

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео