Доходи, які підлягають обов’язковому декларуванню громадянами

  • 06.04.16
  • 247
  • 0

Деклараційна кампанія – 2016 стосовно декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.
Обов’язковому декларуванню підлягають:
- доходи від здачі майна в оренду;
- доходи у вигляді спадщини та подарунків;
- іноземні доходи;
- дохід у вигляді заробітної плати, отриманий від двох або більше податкових агентів (роботодавців);
- дохід від операцій продажу (обміну) рухомого і нерухомого майна;
- інші доходи, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
Крім того, громадяни мають право протягом усього 2016 року подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки.
У випадку виникнення обов’язку декларувати доходи, фізична особа без реєстрації подає декларацію за попередньою податковою адресою
Якщо фізична особа, котра отримувала доходи, що підлягають декларуванню, знята з реєстрації за однією адресою та не за реєстрована за новою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою, - звертають увагу працівники ГУ ДФС у Волинській області.
Відповідно до п.49.1 ст.49 Податкового кодексу України декларація подається за звітний період в строки до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Пунктом 45.1 ст.45 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків – фізичної особи є місце його проживання, за яким він береться на облік як платник у контролюючому органі. Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
Фізичні особи - платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру у порядку, визначеному Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженим наказом Міндоходів України від 10.12.2013 р. №779. Відповідно до п.1 розділу IX цього наказу фізичні особи - платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які відносяться до облікової картки або повідомлення, протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви за формою № 5ДР або 5ДРП (для осіб, які відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платників податків) відповідно.
Крім того,ст..6 Закону України від 11.12.2003 р. №1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео