Керівник фіскальної служби Харківщини Микола Рибаков разом з громадськістю обговорив шляхи легалізації трудових відносин

  • 06.04.16
  • 210
  • 0

Втрачені державою мільйони гривень несплачених податків, соціальна незахищеність громадян, відсутність прогнозованого майбутнього та стабільного заробітку – все це зворотній бік проблеми під назвою «заробітна плата у «конверті». Як же  змусити роботодавців вийти з «тіні» та захистити права найманих працівників, обговорювали під час засідання «круглого столу», що відбувся у фіскальній службі Харківської області за ініціативою її керівника Миколи Рибакова.

До діалогу податківці запросили і роботодавців, і представників профспілкових організацій, і громадських діячів. Серед них – головаКоординаційної ради Харківського офісу ЄБА Ігор Сбітнєв, голова  Об’єднання промисловців та підприємців Харківської області Олег Ільютко, голова Громадської  ради при ГУ ДФС у Харківській області, Олександр Чумак та заступник голови Об’єднання профспілок області Сергій Волков та заступник голови обласної профспілки працівників і підприємців торгівлі Ірина Таран.   

Відкриваючи  засідання, Микола Рибаков відзначив серйозність зазначеної проблеми, з приводу якої зібралися присутні. 

«Через тіньовий ринок зайнятості  бюджет втрачає значні кошти, а громадяни позбуваються соціального захисту. Саме тому для нас надзвичайно важливим є завдання повернути втрачені ресурси в економіку держави, що дасть можливість збільшити доходи громадян та спрямувати більше коштів на розбудову місцевих громад», - наголосив керівник фіскальної служби.  

Зокрема Микола Рибаков відзначив, що держава вже зробила великий крок у напрямку подолання тіньової зайнятості, удвічі зменшивши розмір єдиного соціального внеску. Це усвідомлена позиція, яка зрештою покликана заохотити роботодавців підвищити розмір заробітних плат та вивести їх з тіні.

Але, як підкреслив посадовець,  подолати це негативне явище можливо лише за умови всебічної підтримки та сприяння громадськості. Звісно фіскальна служба вживає усіх необхідних заходів в рамках діючого законодавства, але і самі роботодавці повинні усвідомлювати усю протизаконність та асоціальність подібних дій по відношенню до своїх співробітників, до своєї країни.

Тож під час засідання присутні мали можливість обмінятися думками,  висловити свої пропозиції та намітити шляхи подальшої співпраці між фіскальною службою та громадськими організаціями в напрямку  подолання «тіньового ринку» праці. Це, в першу чергу, залучення громадськості та роботодавців  до процесу вирішення зазначеної проблеми та проведення широкомасштабної кампанії по висвітленню цієї тематики в засобах масової інформації.

«Ми повинні разом будувати і наше сьогодення, і наше майбутнє. Жити в правовій країні, мати стабільну роботу, бути впевненими у своєму соціальному захисті, піклуватися про добробут країни. Вважаю, що це наша спільна справа», - відзначив керівник фіскальної служби Харківщини. 

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео