Фізична особа- платник податку несе особисту відповідальність за неправомірне застосування податкової соціальної пільги.

  • 13.04.16
  • 226
  • 0

Відповідно до Податкового кодексу України, податкова соціальна пільга може надаватися платнику податку на доходи фізичних осіб виключно за одним місцем нарахування заробітної плати.

Якщо платник одночасно подав заяви про застосування пільги декільком роботодавцям, то такий платник втрачає право на її отримання за всіма місцями одержання доходу починаючи з місяця, в якому встановлено порушення порядку застосування податкової соціальної пільги та закінчуючи місяцем поновлення права на пільгу. Для того, щоб відновити право на пільгу, платнику необхідно подати заяву про відмову від пільги всім роботодавцям та зазначити місяць, коли відбулося таке порушення. Після цього кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100% суми недоплати за рахунок наступних виплат такому платнику податку. У разі якщо суми недоплати або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування ПСП відновиться з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються . 

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео