Чи зобов’язані ФОП – платники єдиного податку, що не мають показників або об’єктів, які підлягають декларуванню (оподаткуванню) подавати декларацію з ЄП?

  • 20.04.16
  • 224
  • 0

Фізичні особи – підприємці платники єдиного податку, які не отримували протягом звітного періоду доходи та не мають об’єктів оподаткування, що підлягають декларуванню,зобов’язані подавати податкову

декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця у строки, передбачені п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України. Нагадуємо ФОП – платникам єдиного податку про наближення граничного терміну сплати єдиного внеску назагальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе за 1 квартал 2016 року. Граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами - підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 квітня 2016 року (19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок). Водночас фізичні особи - підприємці, які використовують працю найманих працівників, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше 20 числа наступного місяця незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому, під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, одночасно з видачею зазначених сум роботодавці зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). 20 квітня – граничний термін сплати єдиного податку ФОП –платниками єдиного податку першої і другої груп за квітень 2016 року (фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року). Також нагадуємо платникам єдиного податку третьої групи про термін подання податкової декларації та сплати податку. ФОП – платники єдиного податку третьої групи подають податкові деклараціїза звітний квартал – 10 травня 2016 року(протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ). Термін сплати єдиного податку – 19 травня 2016 року (протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ст. 295 ПКУ). Щодо звітності платників єдиного податку першої та другої групп, то вказані платники подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 ПКУ. Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої та третьої групи. Водночас вони можуть подати податкову декларацію і у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, що звільняє їх від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду. Якщо фізична особа - підприємець - платник єдиного податку першої або другої групи протягом року відмовляється від спрощеної системи оподаткування, вона зобов’язана подати податкову декларацію платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця за податковий (звітний) квартал, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, з наростаючим підсумком з початку року, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. 

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео