Як оподатковувати ПДФО прощену суму кредиту

  • 20.04.16
  • 317
  • 0

Прощена сума кредиту оподатковується ПДФО, якщо її сума перевищує 50% мінімальної зарплати. При цьому кредитор має повідомити боржника про прощення боргу. У разі якщо боржника не повідомили, кредитор виконує функції податкового агента. При цьому звільнено від оподаткування ПДФО суму боргу, прощену кредитором у порядку, передбаченому законом щодо реструктуризації зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити).

Але звільнення діє тільки до доходів з 01.01.2016 та за умови набрання чинності Закону України «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)».

Також звільнено від оподаткування ПДФО суми, прощені (анульовані) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, визначені за офіційним курсом НБУ на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом НБУ станом на 01.01.2014.

Також не оподатковують ПДФО проценти, комісії та/або штрафні санкції (пеня) за такими кредитами. Таке звільнення працює стосовно фінансових кредитів в іноземній валюті, непогашених до 01.01.2014.

Лист ДФС від 01.04.2016 № 3323/Г/99-99-17-02-03-14

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео