Зарплата “в конвертах” – негативне явище сьогодення

  • 20.04.16
  • 241
  • 0

В нинішніх реаліях, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботодавця, в тому числі на нелегальну роботу або на мінімальну офіційну зарплату та додаткову зарплату «в конверті». В даному випадку роботодавець думає про економію своїх коштів і як сплатити мінімум податків до держави, але не думає про соціальні гарантії працівників.

Необхідно пам’ятати, що виплата «тіньової» зарплати позбавляє наших громадян належного захисту на випадок непрацездатності та прирікає на мізерну пенсію в майбутньому. Це втрата можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії, лікарняні, оплата відпусток, страховий стаж  тощо. Також не проводяться страхові виплати у разі настання нещасного випадку на виробництві, нелегальні працівники не отримують в повному об’ємі допомоги по безробіттю у разі скорочення, вони беззахисні перед працедавцем – у разі конфлікту або травматизму, у них немає доказів того, що вони дійсно працювали на цьому підприємстві або у цього приватного підприємця.

Отже, шановні громадяни, варто вже зараз відстоювати свої конституцiйні права – вимагати від роботодавцiв офiційного оформлення трудових відносин та виплати належної заробітної плати!

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео