Купуючи алкогольні вироби, в тому числі пиво, цигарки та нафтопродукти –вимагайте у продавця чек

  • 27.04.16
  • 187
  • 0

З 1 січня 2015 року, у зв'язку зі змінами в податковому законодавстві, введено в дію акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, який є одним з джерел наповнення місцевих бюджетів.

Надзвичайно важливим є контроль за сплатою даного податку в повному обсязі, оскільки за рахунок отриманих податків виплачується заробітна плата вам, вашим рідним, проводяться ремонтні роботи доріг міста та району, забезпечується харчування дітей початкових класів та інше.

При купівлі підакцизних товарів (а це алкогольні напої, в тому числі пиво, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) 5 відсотків їх вартості потрапляє до місцевих бюджетів.

Фактичним підтвердженням того, що кошти від акцизного збору підуть на потреби місцевих громад, є видача покупцю чеку із зазначенням суми покупки та суми акцизного податку. Цей документ також може захистити права споживачів у випадку придбання ними неякісного товару.

На жаль, деякі підприємці не показують реального виторгу, тобто вони свідомо не видають розрахункові документи споживачам, які купують товар, в тому числі і підакцизний. У цій ситуації податок з реалізації підакцизних товарів не надходить до місцевої казни, а це недофінансування соціальних програм.

Тож прохання до мешканців міста та району бути пильними, купуючи алкоголь, тютюн та паливо, вимагати відповідний чек, перевіряти правильність вказаних та придбаних товарів. Прослідкуйте, щоб чек видали і тим, хто стоїть поруч з вами в черзі. У цьому випадку податок надійде до міського бюджету, а кошти будуть використані на благо нашої громади.

Одночасно нагадуємо, платникам акцизного податку, що згідно з Податковим кодексом України несвоєчасна сплата податку тягне за собою накладення штрафу (ст.126-129). Тому не приховуйте товарообіг підакцизних товарів, не мінімізуйте свої витрати на сплату податків , адже податки для нашого міста – це інвестиції у його розвиток, а розвинута інфраструктура допоможе залучити до нас гостей, а отже – потенціальних покупців у самих же підприємців.

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео