Оподаткування доходів фізичної особи від оренди майна

  • 04.05.16
  • 200
  • 0

До загального оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (п. 170.1 ст. 170 ПКУ). Такі доходи оподатковуються за ставками 15% та/або 20% на суму перевищення, якщо сума доходу в розрахунку на місяць перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати (у 2015 – 12180 грн). Окрім цього, орендні доходи оподатковуються й військовим збором за ставкою 1,5%.

Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, відповідальність за нарахування та сплату податку до бюджету, є – орендодавець.

Він  має самостійно нараховути  та сплачувати податок до бюджету протягом 40 календарних днів, після закінчення звітного кварталу танадати річну податкову декларацію.

Суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості, зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за встановленою формою.

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтер також несе передбачену законом відповідальність за такі порушення.

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео