У 2016 році набрали чинності зміни до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»

  • 04.05.16
  • 308
  • 0

 

Головне управління ДФС повідомляє, що 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24.12.2015 №905-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про зовнішньоекономічну дія- льність» (далі – Закон №905). Законом №905, зокрема, статтю 29 Закону України від 16.04.1991 №959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» щодо заходів у відповідь на дискримінаційні або недружні дії інших держав доповнено положенням наступного змісту:
«У разі якщо дискримінаційні та/або недружні дії щодо України застосовуються державою, визнаною Верховною Радою України державою – агресором та/або державою – окупантом, заходи у відповідь, визначені частиною третьою цієї статті, можуть застосовуватися за рішенням Кабінету Міністрів України.
Додатковими заходами, що можуть застосовуватися у відповідь, є:
заборона зовнішньоекономічних операцій або встановлення обмеження на їх здійснення;
скасування тарифних пільг (тарифних преференцій) щодо ставок Митного тарифу України шляхом зупинення звільнення від оподаткування ввізним митом, застосування пільгових чи повних ставок ввізного мита або скасування тарифних квот.
Кабінет Міністрів України приймає рішення про застосування заходів у відповідь на дії держави – агресора та/або держави-окупанта без дотримання вимог частин четвертої – дев’ятої цієї статті.
Рішення про застосування заходів у відповідь на дії держави – агресора та/або держави – окупанта має містити строк їх застосування, крім випадків застосування заходів, що призводять до припинення прав, та інших заходів, які за змістом не можуть застосовуватися тимчасово».
Уряд підтримав ініціативу ДФС щодо оптимізації структури та запровадження однорівневої системи адміністративного оскарження
Урядом прийнято рішення повторно, після перепогодження, подати на розгляд Верховної Ради України низку законопроектів, розроблених за ініціативою ДФС у рамках інституційної реформи відомства.
У законопроектах пропонується збільшити кількість заступників Голови ДФС за функціональним принципом для забезпечення інституційних змін, утворити єдиний територіальний орган ДФС на рівні регіону для оптимізації територіальних органів Служби та, відповідно, скорочення чисельності. Також для спрощення розгляду скарг платників податків ініціюється запровадження однорівневої системи адміністративного оскарження рішень контролюючих органів.
Такі зміни у рамках податкової реформи є кроками до перетворення ДФС з фіскального органу на сервісну службу шляхом надання високоякісного сервісу платникам податків, а також забезпечить виконання зобов’язань у рамках співробітництва з МВФ.
Нагадаємо, що зазначені законопроекти були розроблені та подані на розгляд Верховною Радою України ще в червні минулого року, але тоді вони були відкликані.

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео