Продаж нерухомості нерезидентом – платити чи ні?

  • 11.05.16
  • 286
  • 0

У своєму листі від 18.04.2016 р. N3962/П/99-99-17-03-03-14 ДФС України роз‘яснила порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого фізичною особою - нерезидентом від продажу квартири, яка перебуває у власності понад три роки. Зокрема, відповідно до п. 172.1 ст. 172 Кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року

житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. При цьому, відповідно до п. 170.10 ст. 170 Кодексу доходи з джерелом їх походження в Україні, які нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу IV Кодексу для нерезидентів). А п. 172.9 ст. 172 Кодексу визначено, що дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, оподатковується згідно із цією статтею в порядку, встановленому для резидентів, за ставкою, визначеною у п. 167.1 ст. 167 Кодексу. Тож, якщо протягом звітного податкового року фізична особа - нерезидент продає один із об’єктів нерухомості (у т.ч. квартиру), зазначених у п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу і цей об’єкт перебуває у його власності понад три роки, то дохід отриманий від такого продажу не підлягає оподаткуванню.

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео