Фізична особа додатково сплачує 25 тис. грн. за об’єкт житлової нерухомості, якщо його загальна площа перевищує 300 кв.м. - для квартири та 500 кв.м. - для будинку

  • 11.05.16
  • 260
  • 0

Базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Для фізичних осіб обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості здійснюється фіскальним органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості, виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної на суму пільг та відповідної ставки, встановленої за рішенням сільської, селищної, міської ради, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

При цьому фізична особа - власник об’єкта нерухомості загальна площа якого перевищує 300 кв.м. (для квартири) та/або 500 кв.м. (для будинку), до обчисленої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, додатково сплачує 25000 гривень на рік за кожний такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Зазначена норма визначена п.п. 266.3.1, 266.5.1 ст. 266, п.п. 266.7.1 «ґ» ст. 266 Податкового кодексу України.

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео