Розміри податкової соціальної пільги для працівників з дітьми

  • 11.05.16
  • 369
  • 0

Податкова соціальна пільга - це можливість платника податків зменшити нарахований загальний місячний оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати.

Нагадуємо, що згідно з п. 1 розділу XIX Податкового кодексу України  з 1 січня 2016 року податкова соціальна пільга (далі - ПСП) повинна була дорівнювати 100% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленої законом на 1 січня звітного податкового року ( тобто 1378,00 грн.).

Однак, згідно із ст. 29 Закону України № 909 розмір ПСП в 2016 році буде дорівнювати 50%, а не повному розміру прожиткового мінімуму.

Податкова соціальна пільга може застосовуватися тільки до розміру заробітної плати, яка дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому на 1 січня звітного року та помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

Таким чином, у 2016 році  такий розмір доходу, який дає право застосовувати  ПСП,  становить 1930 грн  (1378 грн × 1,4). 

Тож, якщо нарахована зарплата  працівника дорівнює або менше 1930 грн, то до такого доходу може бути застосована ПСП у розмірі 689 грн (50% від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленому законом на 1 січня звітного податкового року).

При цьому застосовуватися ПСП може тільки до суми нарахованої зарплати, отриманої від одного роботодавця. Підставою для початку застосування ПСП буде написана заява працівника.

Працівник, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на ПСП у розмірі 100% суми ПСП у розрахунку на кожну таку дитину (пп. 169.1.2 ПКУ). Наприклад, розмір ПСП застосовується до зарплати працівника – батька (матері) двох дітей, якщо її розмір протягом 2016 року буде дорівнюватися 3860 грн на місяць або буде менше цього значення. Сума граничного розміру зарплати для застосування ПСП в цьому випадку визначається, як добуток граничного розміру зарплати для застосування ПСП та відповідної кількості дітей працівника (3860 грн = 1930 грн х 2).

При застосуванні такого виду ПСП потрібно пам’ятати, що вона може надаватися тільки одному із батьків дітей. Тож працівник (працівниця) при написанні заяви щодо застосування такої ПСП має зазначити інформацію, що його дружина (чоловік) при одержанні ПСП за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей.

Опубликовано в ДФС України

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Новости из социальних сетей

Медиа

  1. Случайное фото
  2. Случайное видео