ГОЛОСУВАННЯ за проекти Бюджету участі розпочато! З 1 вересня відкрито голосування за проекти, що подані мешканцями громади на Бюджет участі (громадський бюджет) Нововодолазької селищної об'єднаної територіальної громади, яке триватиме до 18 вересня 2020 року Традиційно кожен мешканець Нововодолазької громади має три голоси, які може віддати за будь-які три різні проекти.

Як повідомляє на своїй сторінці в телеграммі Констянтин Лиганенко загорання в чотирьох точках Нововодолажчини, набіільше зі сторони табору Золотий Колос...

17:20 видео artem_pv.25

03 вересня о 13:42 до оперативного чергового Навчального центру надійшло повідомлення про пожежу в лісосмузі поблизу...

Опубликовано Навчальний центр Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Четверг, 3 сентября 2020 г.

Як повідомили активісти що займання біля табору "Золотий колос" вдалося локалізувати близько 20.00, постраждалих немає. Причина пожежі встановлюється.

Як повідомили в Нововодолзькому райвідділі ДСНС в районі с.Щебетуни на відкритій території горіла трава,очерет та хвойна підстилки на пл. 20 га. На місці працювали 4 одиниці техніки ДСНС,трактор (плуг). Ліквідація о 17.35

В с.Павлівка горіла хвойна підстилки та гілля на території 8 га. На місці працювали 8 одиниць техніки, АЦ-лісгосп. Локалізовано 17.30. На чергуванні залишається 2 відділення 56-ДПРЧ

Пожежу, що виникла 3 вересня 2020 року в лісосмузі поблизу села Павлівка Нововодолазького району ліквідовано! До...

Опубликовано Навчальний центр Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Пятница, 4 сентября 2020 г.

Цими днями ми багато читали, писали й говорили про нашу любов до України. А чи задумувалися ви, що для кожного з нас Україна починається з того місця, де ми народилися, зростали, навчалися, що саме з любові до рідного селища народжується любов до нашої країни, держави? І патріотами ми можемо вважати себе тільки тоді, коли по-справжньому любимо ту місцину, де народилися.

Але любити можна за щось, бо любов до батьківщини – це не просто слова, це знання, перш за все, її історії. На жаль, історія Нової Водолаги ще не написана. І якщо мені й удалося дослідити певні теми й написати про це, - то це тільки невеличка дещиця того, що зберігають сучасні архіви.
Сьогодні я презентую вам, дорогі мої односельчани, поціновувачі історії Слобожанщини, свою нову книгу «Знамениті постаті Нововодолажчини». Моє дослідження - це ще одна крапелька в пізнанні нами минувшини нашого селища. У ній ідеться про непересічних особистостей — людей, які народилися у Новій Водолазі, тут вони навчалися й зростали, а їх імена відомі у багатьох країнах світу.

pogrebniak

Яким Погрібняк — Великий зодчий, славетний Майстер, автор та будівничий дерев’яних храмів. Вершиною його творінь став Троїцький собор, споруджений у Новоселиці —центрі Самарської паланки у 1775–1778 роках.

danilo sylima

Архієпископ Кишинівський Димитрій — Данило Сулима, який управляв єпархією на початку ХІХ ст., залишився в її історії як видатний просвітитель.

arsen arsenko

Оперний співак Арсен Арсенко — народний артист БРСР; саме наша нововодолазька земля нагородила його талантом співака й дала путівку в життя.
Кожен із вас, дорогі читачі, відкриє для себе ці імена або більше дізнається про них.

Дякую своїм наставникам і рецензентам.
У 2016 році Арсен Леонідович Зінченко, доктор історичних наук, професор, презентував у Новій Водолазі свою книгу «Храми Якима Погрібняка». Саме тоді й з’явилася ідея написати книгу про видатних людей, які народилися у Новій Водолазі й досягли у своєму житті певних висот.
Шановний Арсене Леонідовичу, дякую Вам за слушні поради й настанови.

Сергій Михайлович Куделко, кандидат історичних наук, професор, мій університетський викладач. Зі студентських років підтримую з ним тісні творчі стосунки.
Шановний Сергіє Михайловичу, моя Вам подяка за нашу постійну співпрацю.

Дякую колективу видавництва «АССА»: директору С. Фельдман за креативні ідеї, редактору Л. Копієвській за слушні поради, дизайнеру В. Субочевій за суперобкладинку, верстальнику О. Гребенюку за майстерність і всім, хто мав відношення до видання книги.

Дякую щиро.

Джерело: facebook

 

tetiana kobzeva

Тетяна Василівна Кобзева, вчителька історії з багаторічним досвідом, дослідниця та краєзнавиця, автор багатьох історичних робіт про Нововодолажчину.

Своєю дослідницькою діяльністю Тетяна Василівна зробила неоціненний внесок у розвиток регіональної історії – історії Нововодолажчини. За всю історію району вона є першою і єдиною на сьогодні дослідницею його історії, яка має друковані роботи, відомі не тільки в Україні, а й за її межами: у бібліотеках Харкова, Києва, Монреаля, у діаспорах США і Канади. Днями була видана четверта книга «Знамениті постаті Нововодолажчини», яка у найближчий час буде доступна для читачів.

Тетяна Василівна – перший літописець свого рідного селища. У її доробку – документальна збірка «Нова Водолага. 325 років», видана у 2000 році. Вивчаючи історію заснування слободи Нова Водолага, Т.В.Кобзева дослідила життя і діяльність її засновника Григорія Донця. У 2010 році Тетяна Василівна написала наукову статтю «З історії слобідсько-української козацької старшини. Григорій Донець». Стаття була надрукована у збірці науково-популярних статей «Культурна спадщина Слобожанщини» та у збірнику наукових праць «Історія та географія». Стаття Т.В.Кобзевої присвячена життю і діяльності славетного слобожанина, одного з найвидатніших в історії України полковників Григорію Єрофійовичу Донцю. У 2008 році у видавництві «Формат Плюс» була видана книга Т.В. Кобзевої «Хочу знати правду!?». У колі уваги авторки – один із найтрагічніших періодів української історії: колективізація та Голодомор 1932-1933 років. Ця книга – перша і єдина на сьогодні монографія з історії Нововодолажчини, вона відбиває багаторічний досвід роботи Тетяни Василівни з архівними документами та спогадами очевидців, є неоціненним надбанням вітчизняної історії.

Відомий на Харківщині краєзнавець, член творчої Асоціації літераторів «Слобожанщина», краєзнавець України П.В.Губський пише: «Тетяна Василівна – цілеспрямований і вдумливий дослідник рідного краю. Досліджуючи історію селища, працювала в архівах та бібліотеках України та Росії. Вдумливо та історично достовірно відтворює сплюндровану історію українського народу, нації. Впевнений, що Тетяна Василівна ще не раз порадує Нововодолажчинусвоїми науково-історичними роботами»

Шановна Тетяно Василівно! Вітаємо Вас з виходом у світ нової книги із серії "Знамениті постаті Нововодолажчини".

Щиро дякуємо Вам за такий щедрий дарунок Нововодолажчині та бажаємо і надалі глибокого, творчого натхнення і легкого пера! Ваша роль у розвитку сучасної культури нововодолажчан безцінна. Нехай ваш талант і надалі продовжує служити збереженню і примноженню духовного багатства нашої маленької Батьківщини та України в цілому! Ми пишаємося Вами, Вашим патріотизмом і любов’ю до свого краю.

Джерело: facebook

З 1 липня 2020 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», яким запроваджується інститут кримінальних проступків та механізм їх розслідування у формі дізнання.

Кримінальний проступок – це один із видів кримінального правопорушення, за вчинення якого призначають основне покарання у вигляді штрафу, в розмірі не більше ніж три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або інше покарання, але не пов’язане з позбавленням волі.

Внаслідок законодавчих змін 119 складів злочинів та 2 склади адміністративних правопорушень, за вчинення передбачених якими діянь встановлюється кримінальна відповідальність, утворюють 121 склад кримінальних проступків.

До кримінальних проступків належать некваліфіковані крадіжки, шахрайства, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство й інші правопорушення, які становлять майже половину всіх зареєстрованих фактів. До прикладу, одним із нововведень є те, що новий закон трансформує таке адміністративне правопорушення, як керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння у кримінальний проступок.

Так, у Кримінальний кодекс України включили нову статтю 286-1, санкція якої передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 до 34 тис. гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років. А при повторному вчиненні такого проступку максимальний штраф сягатиме 51 тис. гривень із забороною сідати за кермо від 2 до 3 років. 

В.о. керівника Первомайської місцевої прокуратури Харківської області Р. Травкін

­