Щороку з настанням осені збільшується кількість випадків спалювання сухого опалого листя та інших залишків сухої рослинності, що завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій.

Розпорядженням  голови районної державної адміністрації №178 від 20.09.2019 року встановлено заборону в осінній пожежонебезпечний період на спалювання твердих побутових відходів, опалого листя, стерні, залишків сухої рослинності тощо.

Адміністративний кодекс передбачає покарання за паління сухого листя: штраф від 340 до 1360 грн для громадян; від 850 до 1700 грн – для посадових осіб. 

Спалювання сухого листя призводить до погіршення людського здоров’я та забруднення повітря, води й ґрунту. У процесі горіння виділяється небезпечна речовина, що може викликати рак – бензопірен. Дим виділяє діоксини, а тліюче листя – чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. 

lustia

Формула негативного ефекту: 1 т листя = 30 кг чадного газу.

Окрім цього, такі дії призводять до зникнення певних видів тварин та загибелі комах.

Закликаємо всіх мешканців населених пунктів району відмовитися спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків. Подбайте про чисте повітря, своє здоров'я та людей, які живуть поруч з вами!

lustias

Якщо ви стали свідком спалювання листя, спробуйте спершу переконати правопорушника. Якщо ваше прохання ігнорують, просимо звертатися до правоохоронців і пожежної служби.

 

За матеріалами: bbc.com та Нововодолазької РДА

­