Сьогодні у "ЦПМСД" Нововодолазької селищної ради пройшли профілактичні заходи щодо попередження винекнення цукрового діабету у мешканців громади

В КНП «ЦПМСД» Нововодолазької селищної ради в приміщенні АЗПСМ смт Нова Водолага пройшла акція, метою якої було підвищення проінформованості населення про захворювання на цукровий діабет та шляхи його запобігання.

У цей день безкоштовно здійснювався експрес-аналіз для визначення рівня глюкози у крові. Обстеження пройшли 124 особи, серед яких 95 жінок та 29 чоловіків. Підвищений рівень глюкози у крові виявили у 18 громадян, в т.ч. у 3-х осіб підвищений рівень виявлено вперше.

47 пацієнтам віком старше 40 років, для раннього виявлення глаукоми, виміряли внутрішньоочний тиск безконтактним методом. Цей апарат (індикатор внутрішньоочного тиску) було отримано у рамках міні-грантів проекту «Ефективна первинна медицина в громаді».

У 28% пацієнтів, які звернулися, виявлений підвищений артеріальний тиск.

З метою визначення індексу маси тіла проводилось зважування та вимірювання зросту пацієнтів.

Хворі, в яких виявлені зміни, в результаті проведеного обстеження були направлені на консультацію до сімейних лікарів.

Надавались також консультації з питань профілактики та лікування ускладнень цукрового діабету, нормалізації маси тіла. Медичні працівники розповідали про те, як уникнути цукрового діабету, поліпшити прогноз стосовно перебігу захворювання.

Відеолекцію на тему «Що треба знати про цукровий діабет» прочитала лікар вищої категорії Наталія Дмитрівна Тимченко. Також був представлений відеоматеріал та тему «Як захистите себе від захворювання на цукровий діабет».

Додатково:

Серед дорослого населення мешканців Нововодолазької ОТГ на диспансерному обліку перебуває 621 хворий на цукровий діабет, з них діабет інсулінозалежний у 77 чоловік. Серед дитячого населення віком до 18 років перебуває на обліку 7 хворих на цукровий діабет 1 типу.

 

Джерело: Нововодолазька ОТГ

­