Миколаївська церква – одна з найстаріших церков Нової Водолаги. Ймовірно, її перша будівля з’явилася у 1680-х роках ХVІІ ст.
Скільки разів перебудовували її – ми не знаємо. Але точно відомо, що у 1757 році був збудований дерев’яний храм, а майже через 100 років, у 1860 р., побудували нове приміщення храму, теж дерев’яне. І тільки на початку ХХ ст. була побудована кам’яна церква.mukolaivska cerkva zaluwku 1За більшовицької влади у приміщенні Миколаївського храму було влаштовано електростанцію, а пізніше будівлю зруйнували. Сьогодні від неї залишилась частинка, можливо, фундаменту. Ось ця глиба лежить на місці, де стояла ця велична споруда. Відомо, що у 1829 р. прихожанами Миколаївської церкви були жителі Нової Водолаги, Іванової балки, Просяного, Княжного, Кабановки, Лихового, Станичного, Очеретяної балки, Рубанового. У 1905 р. приход становив 4404 чоловік. При Миколаївському храмові завжди діяли школи грамоти або приходські школи.
mukolaivska cerkva zaluwku
Можна по-різному ставитися до релігії, до церкви, але ми повинні пам’ятати, що наші пращури були віруючими і храм для них був святим місцем. Тож ми вважаємо, що треба зберегти цей «острівок духовности» для нащадків, нехай і в такому вигляді. Звертаємося до небайдужих нововодолажчан. Порадьте, як можна облагородити це місце? Можливо, встановити табличку чи обгородити? Які ваші думки з цього питання? Висловлюйтеся, пропонуйте.
 
Залишки храму знаходяться між будинками, що по вулиці 40 років Перемоги, 24 і вул. Некрасова, 1
 
Ініціативна група у складі: Костянтин Лиганенко, депутат Нововодолазької селищної ради, керівник ГО «Наступне Покоління 21», Роман Дмітрієв, член ГО «Наступне Покоління 21», Тетяна Кобзева, краєзнавиця.
 
­