Цими днями ми багато читали, писали й говорили про нашу любов до України. А чи задумувалися ви, що для кожного з нас Україна починається з того місця, де ми народилися, зростали, навчалися, що саме з любові до рідного селища народжується любов до нашої країни, держави? І патріотами ми можемо вважати себе тільки тоді, коли по-справжньому любимо ту місцину, де народилися.

Але любити можна за щось, бо любов до батьківщини – це не просто слова, це знання, перш за все, її історії. На жаль, історія Нової Водолаги ще не написана. І якщо мені й удалося дослідити певні теми й написати про це, - то це тільки невеличка дещиця того, що зберігають сучасні архіви.
Сьогодні я презентую вам, дорогі мої односельчани, поціновувачі історії Слобожанщини, свою нову книгу «Знамениті постаті Нововодолажчини». Моє дослідження - це ще одна крапелька в пізнанні нами минувшини нашого селища. У ній ідеться про непересічних особистостей — людей, які народилися у Новій Водолазі, тут вони навчалися й зростали, а їх імена відомі у багатьох країнах світу.

pogrebniak

Яким Погрібняк — Великий зодчий, славетний Майстер, автор та будівничий дерев’яних храмів. Вершиною його творінь став Троїцький собор, споруджений у Новоселиці —центрі Самарської паланки у 1775–1778 роках.

danilo sylima

Архієпископ Кишинівський Димитрій — Данило Сулима, який управляв єпархією на початку ХІХ ст., залишився в її історії як видатний просвітитель.

arsen arsenko

Оперний співак Арсен Арсенко — народний артист БРСР; саме наша нововодолазька земля нагородила його талантом співака й дала путівку в життя.
Кожен із вас, дорогі читачі, відкриє для себе ці імена або більше дізнається про них.

Дякую своїм наставникам і рецензентам.
У 2016 році Арсен Леонідович Зінченко, доктор історичних наук, професор, презентував у Новій Водолазі свою книгу «Храми Якима Погрібняка». Саме тоді й з’явилася ідея написати книгу про видатних людей, які народилися у Новій Водолазі й досягли у своєму житті певних висот.
Шановний Арсене Леонідовичу, дякую Вам за слушні поради й настанови.

Сергій Михайлович Куделко, кандидат історичних наук, професор, мій університетський викладач. Зі студентських років підтримую з ним тісні творчі стосунки.
Шановний Сергіє Михайловичу, моя Вам подяка за нашу постійну співпрацю.

Дякую колективу видавництва «АССА»: директору С. Фельдман за креативні ідеї, редактору Л. Копієвській за слушні поради, дизайнеру В. Субочевій за суперобкладинку, верстальнику О. Гребенюку за майстерність і всім, хто мав відношення до видання книги.

Дякую щиро.

Джерело: facebook

 

tetiana kobzeva

Тетяна Василівна Кобзева, вчителька історії з багаторічним досвідом, дослідниця та краєзнавиця, автор багатьох історичних робіт про Нововодолажчину.

Своєю дослідницькою діяльністю Тетяна Василівна зробила неоціненний внесок у розвиток регіональної історії – історії Нововодолажчини. За всю історію району вона є першою і єдиною на сьогодні дослідницею його історії, яка має друковані роботи, відомі не тільки в Україні, а й за її межами: у бібліотеках Харкова, Києва, Монреаля, у діаспорах США і Канади. Днями була видана четверта книга «Знамениті постаті Нововодолажчини», яка у найближчий час буде доступна для читачів.

Тетяна Василівна – перший літописець свого рідного селища. У її доробку – документальна збірка «Нова Водолага. 325 років», видана у 2000 році. Вивчаючи історію заснування слободи Нова Водолага, Т.В.Кобзева дослідила життя і діяльність її засновника Григорія Донця. У 2010 році Тетяна Василівна написала наукову статтю «З історії слобідсько-української козацької старшини. Григорій Донець». Стаття була надрукована у збірці науково-популярних статей «Культурна спадщина Слобожанщини» та у збірнику наукових праць «Історія та географія». Стаття Т.В.Кобзевої присвячена життю і діяльності славетного слобожанина, одного з найвидатніших в історії України полковників Григорію Єрофійовичу Донцю. У 2008 році у видавництві «Формат Плюс» була видана книга Т.В. Кобзевої «Хочу знати правду!?». У колі уваги авторки – один із найтрагічніших періодів української історії: колективізація та Голодомор 1932-1933 років. Ця книга – перша і єдина на сьогодні монографія з історії Нововодолажчини, вона відбиває багаторічний досвід роботи Тетяни Василівни з архівними документами та спогадами очевидців, є неоціненним надбанням вітчизняної історії.

Відомий на Харківщині краєзнавець, член творчої Асоціації літераторів «Слобожанщина», краєзнавець України П.В.Губський пише: «Тетяна Василівна – цілеспрямований і вдумливий дослідник рідного краю. Досліджуючи історію селища, працювала в архівах та бібліотеках України та Росії. Вдумливо та історично достовірно відтворює сплюндровану історію українського народу, нації. Впевнений, що Тетяна Василівна ще не раз порадує Нововодолажчинусвоїми науково-історичними роботами»

Шановна Тетяно Василівно! Вітаємо Вас з виходом у світ нової книги із серії "Знамениті постаті Нововодолажчини".

Щиро дякуємо Вам за такий щедрий дарунок Нововодолажчині та бажаємо і надалі глибокого, творчого натхнення і легкого пера! Ваша роль у розвитку сучасної культури нововодолажчан безцінна. Нехай ваш талант і надалі продовжує служити збереженню і примноженню духовного багатства нашої маленької Батьківщини та України в цілому! Ми пишаємося Вами, Вашим патріотизмом і любов’ю до свого краю.

Джерело: facebook

­