Нововодолажчанин Олексій Огурцов другий місяць їздить у село Карлівка на Донеччині. Він один з 200 стоматологів-волонтерів, які по черзі безкоштовно лікують військових та дітей у прифронтовій зоні.

Олексій Огурцов — стоматолог з 15-річним стажем. Щодня на його прийомі більш як 30 людей. Минулого тижня лікар повернувся з Донеччини, де безкоштовно лікував бійців та дітей.

Возить цукерки та ставить брекети: як харківський стоматолог лікує жителів прифронтової зони

Олексій Огурцов у будинку в селі Карлівка, який переобладнали під стоматологічний центр

На стінах і стелі центру — відбитки рук лікарів з різних регіонів України, які по черзі приїжджають у прифронтову зону вже протягом чотирьох років. Два місяці тому до них приєднався Олексій.

"Вилікувано вже понад 30 тисяч воїнів, а зараз ми вже починаємо лікувати дітей. До нас також лікувалися діти, але ми хочемо зробити це системно", — каже Огурцов.

Возить цукерки та ставить брекети: як харківський стоматолог лікує жителів прифронтової зониСуспільне Харків

Олексій розповідає, минулої поїздки ставив брекети чотирьом дітям. Лікують їх коштом благодійників: гроші дають підприємці, які виготовляють медичне обладнання.

"Діти, які вже шість років, які народилися на війні, не отримували ніякої стоматологічної допомоги. Хоча дитина кожні пів року має бути у стоматолога, як і ми всі", — каже лікар.

Серед медичних інструментів на передову лікарі беруть з собою солодощі.

"Усі кажуть, чому ви привезли цукерки, ви ж стоматологи. Дітям так було краще з нами познайомитися. І навіть один хлопець на нас образився — йому не вистачило. Тому що ми дали комусь на одну цукерку більше, а йому дали менше", — згадує Олексій.

Возить цукерки та ставить брекети: як харківський стоматолог лікує жителів прифронтової зони

У Карлівці постійно чергують медики, ще три бригади — їздять навколишніми селами

Лікар планує поїхати у прифронтову зону на початку грудня.

"Ми сидимо у своїх теплих домівках, у Харкові, хтось у Києві, хтось у Львові. Але хлопці там. Зараз там непереливки. Холодно. Хлопці там мерзнуть. Я не знаю, як тримати в руках автомат або стріляти. Ми з командою вважаємо, що це наша допомога в цій нелегкій справі", — говорить лікар.

Джерело: Суспільне

­