18-20 червня на стадіоні «Авангард» у Луцьку відбувся чемпіонат України з легкої атлетики, в якому Нововодолажчанка Марина Килипко встановила новий рекорд України зі стрибків з жердиною серед жінок 4м 70см

Побивши у 2016 році національний рекорд зі стрибків з жердиною, Марина Килипко вже за кілька місяців виграла бронзову медаль чемпіонату Європи в приміщенні. Здавалося, далі буде лише краще, але результати не поліпшувалися, ще й травми заважали реалізуватися.

Але на чемпіонаті України, який 18 червня почався в Луцьку, саме стрибки вихованки Віктора Шевцова стали справжньою окрасою першого дня змагань.
Головна суперниця Марини Килипко Яна Гладійчук не змогла підкорити планку на висоті 4.40 м і, таким чином, завершила чемпіонат зі срібними для себе 4.30. Єдиною атлеткою в секторі залишилася Нововодолажчанка. Килипко з першої спроби подолала 4.40, на 4.50 і 4.60 вона витратила три й дві спроби відповідно, а далі… А далі була висота національного рекорду України – 4.70 метрів.

І її Килипко подолала з першого разу! Нагадаємо, що попередній рекорд Марини дорівнював 4.65 м і був встановлений 3 вересня 2016 року в Трані (Італія).

Побивши національний рекорд, Килипко також виконала олімпійський норматив і виграла золото чемпіонату України, й тим самим забезпечила собі місце в команді на Токіо-2020.

Рекорд України Марини Килипко

«Коли з третьої спроби подолала 4.50 метрів, уже була дуже щасливою, але знала, що хочу й можу більше. Вгамувала емоції і змогла стрибнути на 4.60. У той момент зрозуміла, що зараз або ніколи: якщо зможу себе перебороти і зробити все, як слід, то буде 4.70. Так і сталося!» – розповіла після виступу Марина Килипко.

Джерело: Легка атлетика України

 

­