Соціальний проект Нововодолазької селищної ради!

20 грудня 2019 року у селищі Нова Водолага встановлено контейнери для збору одягу та взуття!

Презентація аудіоальбому "Вербиченьки"

Сьогодні відбулася презентація нового аудіоальбому народного художнього фольклорно-етнографічного колективу "Вербиченька" Нововодолазького будинку дитячої та юнацької…

Запрошуємо усіх бажаючих отримати професію

Нововодолазька районна філія Харківського обласного центру зайнятості запрошує усіх бажаючих отримати професію !!!

Сергій Петько дав інтерв'ю до дня футболу (Відео)

10 грудня 2019 у Всесвітній день футболу наш земляк Сергій Петько гравець футбольного клубу Верес (Рівне)…

Мобільний додаток "Моя громада"

26 листопада 2019 року у Нововодолазькій громаді відбулася презентація другого компоненту Проекту "Онлайн-сервіси: безпечна громада",…

Футбол - це мова, яка об’єднує людей

За що гравці і вболівальники люблять футбол? За його граціозність і красу. За неперевершену і…

Миколаївська церква Нової Водолаги

  Миколаївська церква – одна з найстаріших церков Нової Водолаги. Ймовірно, її перша будівля з’явилася…
 
Миколаївська церква – одна з найстаріших церков Нової Водолаги. Ймовірно, її перша будівля з’явилася у 1680-х роках ХVІІ ст.
Скільки разів перебудовували її – ми не знаємо. Але точно відомо, що у 1757 році був збудований дерев’яний храм, а майже через 100 років, у 1860 р., побудували нове приміщення храму, теж дерев’яне. І тільки на початку ХХ ст. була побудована кам’яна церква.mukolaivska cerkva zaluwku 1За більшовицької влади у приміщенні Миколаївського храму було влаштовано електростанцію, а пізніше будівлю зруйнували. Сьогодні від неї залишилась частинка, можливо, фундаменту. Ось ця глиба лежить на місці, де стояла ця велична споруда. Відомо, що у 1829 р. прихожанами Миколаївської церкви були жителі Нової Водолаги, Іванової балки, Просяного, Княжного, Кабановки, Лихового, Станичного, Очеретяної балки, Рубанового. У 1905 р. приход становив 4404 чоловік. При Миколаївському храмові завжди діяли школи грамоти або приходські школи.
mukolaivska cerkva zaluwku
Можна по-різному ставитися до релігії, до церкви, але ми повинні пам’ятати, що наші пращури були віруючими і храм для них був святим місцем. Тож ми вважаємо, що треба зберегти цей «острівок духовности» для нащадків, нехай і в такому вигляді. Звертаємося до небайдужих нововодолажчан. Порадьте, як можна облагородити це місце? Можливо, встановити табличку чи обгородити? Які ваші думки з цього питання? Висловлюйтеся, пропонуйте.
 
Залишки храму знаходяться між будинками, що по вулиці 40 років Перемоги, 24 і вул. Некрасова, 1
 
Ініціативна група у складі: Костянтин Лиганенко, депутат Нововодолазької селищної ради, керівник ГО «Наступне Покоління 21», Роман Дмітрієв, член ГО «Наступне Покоління 21», Тетяна Кобзева, краєзнавиця.
 
­